Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077 odzyskuje reputację

Michał Miśko
Opublikowano

Znienawidzona tuż po premierze gra polskiego studia CD projekt RED odbudowała po wielu miesiącach zaufanie graczy, osiągając wynik 80 procent pozytywnych opinii na Steam.

Kiedy w grudniu 2020 roku Cyberpunk 2077 miał swoją premierę ludzie byli wściekli. Wokół gry w poprzedzających premierę latach narosły tak wielkie oczekiwania, że niedorobiony na premierę produkt rozpętał wśród graczy falę hejtu. Wieszczono rychły upadek CD Projektu, gracze zapowiadali również bojkoty tej i wszelkich innych gier polskiego studia, a Internet zalały grafiki i materiały wideo prezentujące kuriozalne błędy na jakie napotkać można w grze. Gra była tak nimi najeżona, że w pewnym momencie Sony zdjęło ją nawet z PS Store (gra wróciła dopiero po sześciu tygodniach). CD Projekt wytrwał, z czasem, również nie bez poślizgów, publikując kolejne łatki i ulepszenia do gry, z wersją na konsole nowej generacji włącznie. 

Obecnie, w trzecim roku od premiery, przyznać należy, że Cyberpunk 2077, po wszystkich wspomnianych patchach i na konsolach nowej generacji, wygląda i gra się w niego świetnie. Swoje zadowolenie prezentują również gracze, raz znienawidzona gra obecnie może pochwalić się 80 procentowym odsetkiem pozytywnych recencji na Steam. To niezwykłe, biorąc pod uwagę, że w miesiąc po premierze gra CDP uzyskała w tym samym miejscu aż 60 tysięcy negatywnych komentarzy. Wiele z obecnych wpisów wskazuje, że najnowszej wersji w żaden sposób nie da się porównać z grą, którą dostaliśmy w grudniu 2020 roku. To jak noc i dzień, piszą gracze.

Obecnie studio CD Projekt RED pracuje nad obszernym dodatkiem do Cyberpunka 2077 o nazwie Liberty City. W Widmie wolności gracze ponownie wcielą się w postać V i wyruszą wraz z nią na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Gdy jej orbitalny transportowiec rozbija się w najgroźniejszej dzielnicy Night City — Dogtown — rozpoczyna się krwawa, pełna zwrotów akcji gra o najwyższą stawkę, w którą zamieszani są szpiedzy, przedstawiciele najwyższych kręgów władzy i brutalni najemnicy trzęsący czarnym rynkiem. 

Cyberpunk 2077: Widmo wolności ukaże się 26 września 2023 na Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC (GOG, Steam, Epic Games Store). Wraz z ogłoszeniem daty premiery ruszyła przedsprzedaż — tytuł można zakupić osobno lub w zestawie z podstawową wersją gry Cyberpunk 2077, która będzie wymagana do gry w dodatek. Zamawiający Widmo wolności w przedsprzedaży otrzymają również bonus w postaci dostępu do samochodu Quadra Sport R-7 “Vigilante” — jednego z nowych pojazdów w dodatku — natychmiast po premierze. Gracze zamawiający Widmo wolności w przedsprzedaży na PlayStation 5 otrzymają dodatkowo trzy awatary premium.

Cyberpunk 2077 może się również pochwalić oceną na poziomie 86 w serwisie Metacritic.

 

 technologia i rozrywka