Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony pokazało Playstation 5 slim

Michał Miśko
Opublikowano
Sony pokazało Playstation 5 slim
Sony Playstation

Sony pokazało nową wersję konsoli Playstation 5. Wersja slim będzie o 30 procent mniejsza i 18 oraz 24 procent lżejsza, biorąc pod uwagę wersję digital i wersję z napędem optycznym. 

Nowe wersje Playstation 5 będą, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, mniejsze i lżejsze od poprzedniczki. PS5 pozostanie w dwóch wersjach, czyli digital oraz z napędem optycznym. Wielkość konsoli zmniejszy się o około 30 procent, a masa o odpowiednio 18 i 24 procent. Cena konsoli w nowej wersji nie powinna ulec zmianie. Nowością będzie możliwość zakupu napędu optycznego do wersji slim digital i łatwego zamontowania go w obudowie. Cenę czytnika zapowiedziano na poziomie 120 euro.

Dzięki zastosowaniu penych trików w nowych wersjach konsoli ma również pozostać więcej miejsca do wykorzystania na dyskach SSD. Dotychczas było to ok. 660 GB z całości 825 GB pojemności, a obecnie ma być to 842 GB z całości dysku o pojemności 1 TB. Nowa wersja konsoli ma wejść na rynek w listopadzie.

 

 technologia i rozrywka