Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

E3 pogrzebane

Michał Miśko
Opublikowano

Kiedyś największe targi w branży gamingowej. E3, czyli Electronic Entertainment Expo zostało definitywnie odwołane.

Po dwóch dekadach organizacji targów, za każdym razem większych i lepszych, przyszedł czas powiedzieć do widzenia, napisali w swoim oświadczeniu organizatorzy targów E3. To zdecydowanie koniec pewnej epoki w branży gier wideo. Wcześniej odwołano tegoroczną imprezę, zeszłoroczna również się nie odbyła. E3 w 2021 roku odbyło się jedynie wirtualnie. Fizyczna impreza w ramach E3 ostatni raz miała miejsce w 2019 roku.

Electronic Entertainment Expo było niegdyś największą imprezą branży gier wideo. E3 po raz pierwszy odbyło się jako impreza typowo targowa, tuż po premierze pierwszego PlayStation, w 1995 roku. W 2005 roku na E3 premierowo prezentowano Xboxa 360 oraz Playstation 3. E3 pozostaje imprezą, która zgromadziła najwięcej odwiedzających w historii z wynikiem ponad 70 tysięcy osób. Jednak odkąd najwięksi garcze branży postawili na własne wydarzenia E3 zaczęło tracić na znaczeniu. Nie bez znaczenia był również okres pandemii, który spowodował odwołanie imprezy w 2020 roku, a także jej jedynie online'owy charakter w roku 2021. Po tym czasie organizatorzy nie byli już w stanie pozbierac tego, co z Electronic Entertainment Expo zostało.

 

 

 technologia i rozrywka