Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077: Widmo wolności sprzedało się w 5 milionach egzemplarzy

Michał Miśko
Opublikowano

Ponad 5 milionów agentów zinfiltrowało Dogtown, napisano dziś na oficjalnym koncie Cyberpunka 2077 na X. Chodzi o 5 milionów sprzedanych kopii dodatku do Cyberpunka 2077 o nazwie Widmo wolności.

Dodatek fabularny do gry Cyberpunk 2077, Widmo wolności, sprzedał się w 5 milionach kopii w 2023 roku, poinformował dziś producent gry, polski CD Projekt RED. W samym pierwszym tygodniu sprzedaży dodatek rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy. 

Widmo wolności (Phantom liberty) to dodatek do Cyberpunka 2077 w klimacie szpiegowskiego thrillera, którego premiera odbyła się 26 września 2023 roku na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz na PC. Gracze ponownie wcielają się w nim w rolę V, cyberpunka do wynajęcia, i wkraczają do świata politycznych intryg, w którym za przewodnika służy im tajny agent Solomon Reed - w tej roli Idris Elba.

Grafika promująca 5 milionów sprzedanych kopii dodatku Widmo wolności gry Cyberpunk 2077

Sam Cyberpunk 2077, pomimo fatalnej premiery i druzgocących pierwszych opinii fanów o grze, która w chwili premiery w grudniu 2020 roku była pełna błędów, a na konsolach poprzedniej generacji (na które zresztą pierwotnie była przeznaczona) działała fatalnie, okazał się wielkim, kasowym sukcesem i - finalnie - wielkim hitem. Sprzedano 25 milionów kopii tej gry. Pierwotnie jednak fani, a także akcjonariuszem, którzy wiele lat czekali na premierę dzieła CD Projekt RED, byli wściekli do tego stopnia, że w Stanach Zjednoczonych złożono przeciwko polskiemu studiu pozew. Ostatecznie polski deweloper poinformował, w grudniu 2021 roku, że w sprawie doszło do ugody w wyniku której, mając na uwadze czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień Sądu, CDP zaakceptował główne warunki ugody i zgodził się zapłacić w ramach niej zadośćuczynienie w wysokości 1,85 miliona dolarów.

 

 technologia i rozrywka