Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Najpopularniejsze filmy w streamingu w 2021 roku

Michał Miśko
Opublikowano

Co oglądaliśmy w streamingu w 2021 roku? Oto najpopularniejszych dziesięć filmów i seriali ubiegłego roku.

Najpopularniejszym filmem w streamigu w Polsce w ubiegłym roku był Tenet. Film Chrisa Nolana wszedł do kin w 2020 roku, jako pierwsza premiera w czasach pandemii, i zapłacił za to srogą cenę. Film kosztujący 200 milionów dolarów w produkcji zarobił jedynie 360 milionów dolarów i skutecznie wystraszył zarówno Warner, jak i innych wydawców, którzy uciekali ze swoimi premierami na kolejne terminy. Jak widać Tenet, który otrzymał Oscara za najlepsze efekty specjalne w 2021 roku, odbił sobie wszystko to, co stracił w kinach, w streamingu. Niestety, odbił sobie jedynie popularność, bo straconych przychodów nie wróci mu już nic.

Na miejscu drugim w polskim streamingu znalazła się Obiecująca. Młoda. Kobieta w reżyserii Emeralda Fennella i z Carey Mulligan w roli głównej. To opowieść o młodej kobiecie (nomen omen) w której zyciu nic nie jest takie, na jakie wygląda. Ta czarna komedia z elementami thrillera psychologicznego równiez nie była wielkim kasowym sukcesem i odbiła to sobie przyciągając przed telewizory widzów, którzy preferują oglądanie filmów w zaciszu własnego domu. Podium zamyka Nobody, który jest całkiem niezłą podróbką Johnna Wicka, choć trudno odmówić mu też nieco - odrobinkę - świeżości. 

Widzów domowych przyciągały również inne, głośne tytuły. Fatalny i totalnie spartolony Mortal Kombat zajął w tym rankingu czwarte miejsce, a na piątym uplasowała się animacja Co w duszy gra. Godzilla kontra King Kong zajęło miejsce szóste, a świetny kryminał Na noże uplasował się oczko niżej. Trzy miejsca zamykające pierwszą dziesiątkę to reżyserska wersja ligii Sprawiedliwości Snyder's Cut, Ciche miejsce 2 oraz Dżentelmeni.

Grafika przedstawia ranking najpopularniejszych filmów w streamingu w Polsce w 2021 roku

Listę dziesięciu najpopularniejszych streamingowych seriali otwiera Mare z Easttown i, przyznam szczerze, że nieco mnie to zdziwiło, ponieważ serialu HBO z Kate Winslet w roli głównej nie znam zupełnie. Główna bohaterka serialu jest policjantką z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość. Na drugiej pozycji są, znane chyba wszystkim, Opowieści podręcznej, a pierwszą trójkę top seriali streamingowych zajmuje Ted Lasso od Apple.

Tuż za podmiu uplasował się animowany Rick i Morty, a za nim Szpital New Amsterdam, który przez wiele tygodni święcił triumfy na Netflixie (dostępne są tam dwa pierwsze sezony) i Squid Game, który również był jakis czas najpopularniejszym, serialowym tytułem największego streamingowego serwisu na świecie. Siódme miejsce w tym rankingu zajmują Przyjaciele. Ten mocno leciwy już serial oglądać można na wielu platformach, byc może tutaj można upatrywać jego sukces. Trzy miejsca zamykające najlepszą dziesiątkę seriali w streamingu w roku 2021 to Księga czarownic, Yellowstone i Line of Duty.

Grafika przedstawia ranking najpopularniejszych seriali w Polsce w streamingu w roku 2021

A Wy, co najchętniej oglądaliście w minionym roku na małym ekranie?

 technologia i rozrywka