Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Netflix zabierze się za dzielenie kont

Michał Miśko
Opublikowano

Netflix zapowiadał, że to się wydarzy, ale wygląda na to, że w końcu zabierze się za ukrócenie procederu dzielenia kont pomiędzy osoby nie dzielące jednego gospodarstwa domowego. Na wszystko mają wpływ ostatnie straty, jakie zanotował największy na świecie serwis vod.

Z dzielenia kont korzysta ok. 100 milionów subskrybentów Netflixa, wynika z ostatniego raportu. Jednym z pomysłów na ukrócenie tego procederu były testy dodatkowych zabezpieczeń, czyli jednorazowych haseł, które użytkownicy musieli wpisywać w niektórych częściach świata. Hasła dostarczane były na SMS lub e-mail głównego właściciela konta. Ale to nie załatwia sprawy. Takie kody możemy przecież szybko przesłać znajomemu, który nadal będzie mógł korzystać z naszego konta. Zamiast takich rozwiązań, lub też blokowania użytkowników, którzy w ten sposób łamią regulamin, Netflix zamierza wprowadzić dodatkowe opłaty za każde subkonto.

Tego typu rozwiązania serwis zaczął testować już w Chile, w Peru i Na Kostaryce. Cena za dodatkowe konto, które używane jest poza miejscem zamieszkania głównego abonenta jest różna i zależy od lokalizacji. W Peru to nieco ponad 2 dolary miesięcznie, w Chile i na Kostaryce prawie 3 dolary. Dodatkowa opłata ma wpłynąć na, niezbyt dobre ostatnio, wyniki finansowe Netflixa w przyszłych kwartałach.

Masz siostrę lub brata mieszkających w innym mieście i chcesz podzielić się z nimi swoim kontem? Świetnie, nie chcemy ci tego zabraniać i blokować takiej możliwości, ale zapłacisz nieco więcej, powiedział w trakcie telefonicznej konferencji COO Netflixa, Greg Peters.

Według ankiety amerykańskiej Time2Play aż 80 procent abonentów dzielących konto wyraziło brak chęci samodzielnej subskrypcji Netflixa, jeśli możliwość dzielenia konta zostanie im zablokowana. Z pewnością włodarze serwisu to wiedzą i dlatego nie chcą ostro wyciąć tego procederu, a jedynie delikatnie na nim dodatkowo zarobić. Póki co nie dysponujemy badaniami ile z tych abonentów jest w stanie zapłacić za dodatkowe sunkonto.

W ostatnich dniach Netflix ogłosił, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku stracił 200 tysięcy subskrybentów. Tak wynika z konfrontacji rzeczywistości z prognozami, według których Netflix od stycznia do końca marca miał urosnąć o 2,7 miliona nowych klientów. W rzeczywistości okazało się, że wzrost wynosi jedynie 2,5 miliona. Tuż po ogłoszeniu cena akcji firmy spadła aż o 25 procent. Ostatni raz, kiedy Netflix stracił klientów zdarzył się ponad 10 lat temu, w 2011 roku. 

 

 technologia i rozrywka