Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Disney też planuje oszczędności

Michał Miśko
Opublikowano

Wewnętrzna notka w Disneyu mówi o zamrożeniu procesu rekrutacji, ale również o zwolnieniach części pracowników.

Disney, podobnie jak inne duże firmy (Twitter, Meta, Warner, Netflix) również planuje wdrożenie planu oszczędnościowego. Z wewnętrznej notki rozesłanej do pracowników dowiedzieć się można, że firma planuje zamrożenie procesu rekrutacji oraz cięcia w zatrudnieniu.

Ograniczamy liczbę nowych pracowników poprzez ukierunkowane zamrożenie zatrudnienia. Rekrutacja na najbardziej krytyczne i kluczowe stanowiska będzie kontynuowana, ale wszystkie inne zostaną wstrzymane. Szefowie poszczególnych działów i zespoły HR mają bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak to wpłynie na poszczególne działy - napisał w notce dla kierownictwa firmy CEO The Walt Disney Company, Bob Chapek.

Ścisłe kierownictwo Disneya poleca również ograniczenie do minimum podróży służbowych oraz zredukowanie ilości spotkań i zastąpienie ich, jeśli to tylko możliwe, telekonferencjami. W firmie dojdzie również do przeglądu wszystkich struktur zatrudnienia z czym wiążą się pewne (jak to określono w notatce) cięcia w tej sferze. Obecnie Disney zatrudnia na całym świecie ok. 190 tysięcy pracowników.

Notatka rozesłana do szefów poszczególnych pionów jest efektem rozczarowującego raportu finansowego za ostatni kwartał. Serwis streamingowy Disneya stracił w ostatnich trzech miesiącach aż 1,47 miliarda dolarów. Prognozy mówią o kolejnych stratach w przyszłym roku, a na prostą biznes ten ma wyjść dopiero w roku 2024. 

 

 

 technologia i rozrywka