Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bob Chapek nie jest już prezesem Disneya

Michał Miśko
Opublikowano

Bob Iger zastąpił Boba Chapeka na stanowisku prezesa The Walt Dosney Company.

Szybka zmiana na stanowisku CEO Disneya. Boba Chapeka, z którego, według doniesień, nie byli zadowoleni menedżerowie wyższego szczebla, zastąpił Bob Iger.

Powodem zmiany na stanowisku szefa The Walt Disney Company, jak podaje CNBC, są niezadowalające wyniki finansowe firmy za ostatni kwartał i 40 procentowy spadek ceny akcji, jaki tylko w tym roku zanotował Disney. Nowopowołany na stanowisko prezesa, Bob Iger, piastował już to stanowisko, ale odszedł w 2020 roku. Według relacji pracowników Disneya Bob Chapek, który o natychmiastowym zwolnieniu dowiedział się w niedzielę, był zaskoczony tą wiadomością. Jednym z głównych zadań, jakie stawiał sobie Chapek w Disneyu, była reorganizacja firmy. W tym celu powołał do życia departament o nazwie Disney Media and Entertainment. Jedną z ostatnich jego decyzji była również podwyżka abonamentu Disney+ do 10 dolarów i 99 centów. 

W Disneyu pojawiały się również inne nazwiska na stanowisko nowego CEO, ale, zdaniem zarządu, stabilność w tej chwili może zapewnić jedynie stary-nowy prezes. Bob Chapek funkcję CEO pełnił przez dwa lata. Iger, który ustapił z tego stanowiska w 2020 roku, był CEO od roku 2005.

 

 

 technologia i rozrywka