Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Henry Cavill nie wróci jako Superman

Michał Miśko
Opublikowano

Wygląda na to, że ostatecznie Henry Cavill nie wróci już jako Superman w ekranizacjach komiksów DC. Wcześniej zapowiedziano, że jego przygoda z Człowiekiem ze Stali będzie kontynuowana.

Nowy wiceszef DC Studios, James Gunn, podał informację, że Henry Cavill nie będzie jednak kontynuował swojej przygody z postacią Supermana. Jeszcze w październiku podawano informację zupełnie odwrotną, tuż po tym, jak w napisach końcowych filmu Black Adam pojawił się Cavill, wcielając się w człowieka ze stali. Było to jeszcze jednak zanim Gunn i Safran objęli stery w nowo utworzonym DC Studios. Dla DC Studios, jak podaje Gunn, Cavill nie jest w odpowiednim wieku, pasującym do przygotowywanego filmu.

James Gunn, który prowadzi DC Studios wespół z Peterem Safranem, jest w trakcie opracowywania scenariusza nowego filmu z Supermanem, który skoncentrowany będzie na młodszym Clarku Kencie, reporterze Daily Planet. Zaniepokojonych uspokajamy jednak, że nie będzie to film z rodzaju origin, czyli opowiadający o powstaniu postaci. Będzie to zupełnie nowy projekt i nowe otwarcie dla filmów o człowieku ze stali z zupełnie nowym aktorem w tej roli. 

Ostatecznie nie wrócę jako Superman – napisał na swoim Instagramie Cavill. Po tym, jak studio ogłosiło mój powrót w październiku, przed zatrudnieniem, ta wiadomość nie jest dla mnie najłatwiejsza, ale cóż, takie jest życie. Zmiana warty to coś, co musi się dziać. Szanuję to. James i Peter muszą zbudować własne uniwersum. Życzę im i wszystkim zaangażowanym w nowe projekty wszystkiego najlepszego.

Co ciekawe, w swoich tweetach James Gunn wspomniał również Bena Afflecka. Choć Affleck w roli Batmana to rozdział zamknięty to Gunn wskazuje, że wróci on do uniwersum DC, ale w roli reżysera i obecnie wszystko jest na etapie poszukiwania odpowiedniego dla niego projektu.

Nowe rozdanie DC

DC Studios, z Gunnem i Safranem na czele, wywraca dotychczasowy stan rzeczy doi góry nogami. Zapowiedziano już, że anulowano projekt trzeciego filmu z Wonder Woman, który reżyserować miała ponownie Patty Jenkins. Drugi film z cyklu Aquaman z Jasonem Mamoa będzie również jego pożegnaniem z tą postacią. Gunn i Safran widzą go w przyszłych projektach, ale już w roli Lobo. Obecnie dowiadujemy się również, że dostaniemy nowego, młodszego Supermana. W ostatnich dniach pojawiły się również plotki o tym, że Batman z Robertem Pattinsonem ma w jakiś sposób zostać osadzony w tworzonym przez DC Studios uniwersum.

 

 

 

 technologia i rozrywka