Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Co najchętniej oglądaliśmy w 2022 roku?

Michał Miśko
Opublikowano

W 2022 roku zdecydowanym królem popularności w serwisach wideo na życzenie był Spider-Man: No way home. Filmów superbohaterskich w zestawieniu top 10 było jednak więcej. Wśród seriali z kolei dominowało Stranger Things.

Najchętniej oglądanym filmem minionego roku był Spider-Man: No way home. Film ten obejrzeć można w HBO Max. Na drugim miejscu uplasował się Maverick, czyli kontynuacja Top Gun. Ten film z kolei dostępny jest w Apple TV+ i Chili. Na najniższym stopniu podium kolejna propozycja Marvela, czyli Doktor Strange w multiwersum obłędu, który oglądać można już od jakiegoś czasu w Disney Plus.

Na grafice ranking Najpopularniejsze filmy w 2022 roku

W zestawieniu znajdziemy jeszcze inne superbohaterskie filmy. Na miejscu 4. znajduje się nowe podejście do Batmana w reżyserii Matta Reevesa, a na 6. pozycji Thor: Love and thunder. Stawkę 10 najpopularniejszych zamykają Minionki i Wejście Gru.

W kategorii seriale bez konkurencyjne było Stranger Things od Netflixa. The walking dead zajęły miejsce drugie, (HBO Max, Netflix i Disney Plus), a na miejscu trzecim Euforia od HBO Max. Stawkę wśród seriali zamyka Rozdzielenie, które dostępne jest jedynie w Apple TV+.

Grafika przedstawia ranking Najlepsze seriale roku 2022

Serwisy VOD na dobre przypadły Polakom do gustu. Najpopularniejszy jest w naszym kraju oczywiście Netflix, który utrzymuje ponad 30-procentowy udział w rynku, a tylko w ostatnich 12-stu miesiącach zyskał 1 procent. Świetny start w ubiegły rok zanotowały również HBO Max, udziały tego serwisu niemal cały czas rosną, oraz Disney Plus. Prime Video po dobrym początku roku w kolejnych miesiącach notowało jednak spadek popularności, podobnie jak rodzimy Player i Apple TV+.

Grafika przedstawia popularność serwisów streamingowych w Polsce w 2022 roku

 

 technologia i rozrywka