Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sto lat opowiadania historii

Michał Miśko
Opublikowano

The Walt Disney Company 16 października 2023 roku świętować będzie swoją 100. rocznicę, ale obchody tego wydarzenia trwać będą przez cały rok. Fanów i twórców, którzy dzielili radość i magię Disneya w ciągu ostatnich 100 lat Disney uhonorował specjalnym spotem, który zadebiutował podczas Super Bowl LVII.

Świętując tę historyczną 100. rocznicę, ze wzruszeniem spoglądamy wstecz na spuściznę Walta Disneya i jego niestrudzone dążenie do doskonałości, które do dziś napędza naszą Firmę. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni pokoleniom ludzi na całym świecie, że są wyjątkową częścią naszej historii i przez ostatnie stulecie gościli nasze historie i postaci w swoim życiu. " - powiedział prezes Disneya Bob Iger. Disney100 celebruje wszystkich naszych fanów, całe rodziny, a także twórców i kreatywnych wizjonerów, których talenty i wyobraźnia stworzyły magiczne chwile, dzięki którym Disney jest tak trwałą częścią globalnej kultury.

Disney100 – materiał specjalny zawiera sceny z ikonicznych filmów, seriali, produkcji scenicznych i parków rozrywki  oraz ukazuje fanów Disneya, a także zbiór inspirujących słów Walta Disneya, odwołujących się do wspólnych wspomnień, które zapewniły firmie Disney szczególne miejsce w sercach widzów na całym świecie.

Premiera Disney100 – materiał specjalny podczas wielkiego meczu jest ekscytującym kamieniem milowym dla Disneya - zapowiada rok pełen możliwości dla rodzin i fanów w każdym wieku, aby mogli ponownie przeżyć swoje wyjątkowe wspomnienia z Disneyem i zachwycić się nowymi, chwytającymi za serce historiami i doświadczeniami.

W piątek, 17 lutego, swoją premierę kinową będzie miał najnowszy film ze studia Marvela, Ant-Man i Osa: Kwantomania. Następnie, 18 lutego, swoją światową premierę w Instytucie Franklina w Filadelfii, będzie miała Wystawa D100. Wystawa zajmie powierzchnię aż 1394 metrów kwadratowych, a składać się będzie z dziesięciu galerii. W trakcie wystawy ożywione zostaną historie Disneya, a wszystko to dzięki innowacyjnej i wciągającej technologii. Zaprezentowane zostanie ponad 250 "klejnotów w koronie" pochodzących ze skarbca archiwum Walta Disneya - rzadko spotykane oryginalne dzieła sztuki i artefakty, kostiumy i rekwizyty, pojazdy z parków rozrywki i wiele innych. Wystawa zatrzyma się również w innych amerykańskich miastach  i Europie (z premierą w Monachium 18 kwietnia 2023).

Przez resztę roku widzowie na całym świecie będą mogli cieszyć się niesamowitymi premierami kinowymi z naszych renomowanych studiów filmowych, w tym Disneya, Pixara, Marvela, czy Lucasfilm. Od Małej Syrenki i Strażników Galaktyki volume 3 w maju, po Między nami żywiołami, Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, The Marvels i Nawiedzony dwór tego lata. Zarówno dobrze znane i kochane postacie, jak i nowe historie ożyją na dużym ekranie. Następnie, 24 listopada 2023 roku w kinach, swoja premierę będzie miał oryginalny film animowany Życzenie” prosto od The Walt Disney Animation Studios.

Już teraz parki Disneya zachwycają gości specjalnymi obchodami Disney100. 27 stycznia Disneyland Resort wprowadził nową atrakcję Mickey & Minnie's Runaway Railway, dwa nowe nocne spektakle: "World of Color - One" w Disney California Adventure i "Wondrous Journeys" w parku Disneyland, a także zupełnie nowe, limitowane oferty rozrywkowe, gastronomiczne i towarowe o tematyce Disney100. Parki Disneya na całym świecie będą również oferować niespodzianki przez cały rok, aby uczcić ten doniosły moment w historii.

Cieszymy się z możliwości świętowania 100. rocznicy Disneya z fanami, twórcami i pracownikami przez cały rok. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę Disney100.com. Dodatkowo podziel się swoimi ulubionymi wspomnieniami z Disneyem w mediach społecznościowych z hasztagiem #Disney100.

 

 technologia i rozrywka