Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk: Edgerunners z nagrodą Anime of the Year

Michał Miśko
Opublikowano
Cyberpunk: Edgerunners z nagrodą Anime of the Year
Cyberpunk: Edgerunners

Netflixowe anime Cyberpunka na nowo rozbujało zainteresowanie grą CD Projektu. Teraz dzieło studia Trigger nagrodzone zostało tytułem Anime of the Year.

Cyberpunk: Edgerunners, które 13 września zeszłego roku debiutowało na Netflixie, zrobiło taką karierę, że na nowo rozbujało to sprzedaż przeklinanej przez wielu gry. Cyberpunk 2077, fakt, na premierę było grą fatalnie działającą, ale po wielu łatkach, i na konsolach nowej generacji, jest powiewem świeżości w grach wideo i kawałem całkiem dobrej gry, a będzie jeszcze lepszą, kiedy tylko CDPR ukończy i wyda nextgenową aktualizację.

Edgerunnersi dali także nowe spojrzenie na Night City. Animacja studia Trigger okazała się na tyle dobra, że została nagrodzona prestiżową w swojej dziedzinie nagrodą Anime of the Year. To jednak nie wszystko. Animacja zdobyła również nagrodę w kategorii Best Voice Acting Performance. Zadziało się to za sprawą aktorów głosowych Zacha Aguilara, który wcielił się w rolę Davida Martineza. 

Bohaterem Edgerunners jest nastoletni David Martinez, który po przeżyciu osobistej tragedii zostaje edgerunnerem i wyrusza na spotkanie z przestępczym półświatkiem Night City.

Reżyserem serialu jest Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare). Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) pełni rolę głównego projektanta postaci oraz reżysera animacji. Historię stworzoną przez CD PROJEKT RED na potrzeby formatu zaadaptowali Masahiko Otsuka (Star Wars: Visions ‘The Elder’) oraz Yoshiki Usa (seria GRIDMAN UNIVERSE). Oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował Akira Yamaoka (seria Silent Hill). Edgerunners było jednorazowym projektem. Na razie brak jest jakichkolwiek informacji, czy CDPR oraz Trigger pójdą za ciosem i przygotują kolejną animację osadzoną w świecie Cyberpunk.

 

 technologia i rozrywka