Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Pinguin na pierwszym zwiastunie

Michał Miśko
Opublikowano

Popularność filmu The Batman z Robertem Pattinsonem w roli mrocznego rycerza doprowadziła do pomysłu powstania serialu opartego o to samo uniwersum.

The Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej okazał się dużym sukcesem, również kasowym. Film zarobił na całym świecie ponad 770 milionów dolarów, nie dziwi więc natychmiastowa decyzja Warner Bros. o kontynuacji, którą jednak w kinach obejrzymy dopiero w październiku 2025 roku. Żeby jednak nie zostawiać wśród fanów jednego z najpopularniejszych komiksowych herosów pustki postanowiono wykorzystać jedną z postaci filmu do stworzenia serialu, osadzonego w tym samym uniwersum. Mowa tu o postaci Pingwina, którą brawurowo w The Batman zagrał Colin Farrell. Serial jest obecnie w produkcji, a na platformę (HBO) Max trafi w przyszłym roku. Na razie możemy podziwiać teaser. Producenci obiecują, że znajdzie się w serialu również miejsce dla Roberta Pattinsona i jego wersji Batmana.

Pingwin to tak naprawdę Oswald Chesterfield Cobblepot. Postać ta została stworzona Boba Kane'a i Billa Fingera i pierwszy raz pojawiła się na kartach komiksu Detective Comics, numer 58, już w 1941 roku, czyli dwa lata po komiksowym debiucie samego Batmana. Pingwin jest złoczyńcą, jednym z ważniejszych wrogów Bruce'a Wayne'a, kiedy przybiera postać swojego alter ego. Podobnie jak Wayne Cobblepot jest bogaty i, również podobnie jak Batman, nie posiada żadnych supermocy. Jest za to niezwykle inteligentny i zręczny, upodobał sobie również różne rodzaje broni. W serialu Craiga Zobela, a wcześniej w filmie Matta Reevesa, Pingwin przedstawiony jest bardziej realistyczniej, niż w komiksach DC, czy wcześniejszych filmach. Taka wersja spodobała się jednak widzom i taką też zobaczymy w serialu.

Przypomnijmy również, że zarówno seria The Batman, jak i serial The Pinguin, nie wchodzą do głównej osi fabularnej ogłoszonej niedawno przez Jamesa Gunna. Ta wersja mrocznego rycerza jest częścią tzw. Elseworlds, czyli pobocznych projektów, podobnie jak filmy Joker.

 

 technologia i rozrywka