Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Film o Mario święci sukcesy, a jakie są najpopularniejsze filmowe i serialowe adaptacje gier?

Michał Miśko
Opublikowano

Super Mario Bros. zarobił już w kinach ok. 900 milionów dolarów i śmiało zmierza do granicy miliarda dolarów przychodów. Z tej okazji przyjrzymy się innym, najpopularniejszym adaptacjom filmowym i serialowym popularnych gier wideo.

Animowany Super Mario Bros. trzeci weekend z rzędu pobija kasowe rekordy (w Polsce dopiero od 26 maja). Film na licencji Nintendo zarobił już, przy budżecie ok. 100 milionów dolarów, ok. 900 milionów i śmiało zmierza do magicznej granicy miliarda dolarów przychodu. Warto przy tej okazji przyjrzeć się innym adaptacjom filmowym i serialowym gier wideo, które wzbudziły wśród domowych widzów największą popularność.

Wśród najpopularniejszych adaptacji gier, dostępnych w usługach streamingowych, na pierwszym miejscu znajduje się Uncharted, z Tomem Hollandem w roli głównej. Film z 2022 roku zarobił na całym świecie nieco ponad 400 milionów dolarów. To średni wynik, jak na film kinowy, ale widzowie pokochali go w streamingu. Drugi w zestawieniu jest Sonic the Hedgehog, który od momentu debiutu na dużych ekranach zarobił niespełna 320 milionów dolarów i, podobnie jak Uncharted, hitem stał się w usługach streamingowych. Na najniższym stopniu podium w tym zestawieniu Pokemon: Detective Pikachu z 2019 roku z wynikiem 449 milionów dolarów przychodu z kin na całym świecie oraz całkiem niezłą karierą w streamingu.

Na grafice ranking najpopularniejszych adaptacji filmowych gier wideo dostępnych w streamingu

Na kolejnych miejscach uplasowały się takie obrazy jak Resident Evil, druga część Sonica czy Tomb Raider z Alicią Vikander w roli głównej. Dziesiątkę zamyka Rampage z Dwaynem Johnsonem. To film, który zarobił w kinach 428 milionów dolarów i był raczej klapą.

Podobne zestawienie przygotowano również dla seriali. Tutaj możecie się nieco zdziwić, bowiem na pierwszym miejscu znajduje się Arcane, chyba średnio w Polsce popularny, a dopiero na drugim miejscu znajdziemy świetnie zrealizowane, choć również mające swoich przeciwników, The Last of Us. Na trzeciej pozycji z kolei, również niezbyt udane, ale za to poularne, Halo

Castlevania jest w tym zestawieniu czwarta, a na miejscu piątym znajdziemy animowany serial oparty na grze polskiego studia. Cyberpunk: Edgerunners na nowo rozbujało zainteresowanie grą CD Projektu, a animacja okazała się na tyle dobra, że uzyskała tytuł Anime of the Year. W zestawieniu znajdziemy jeszcze dwie kolejne adaptacje, tym razem serialowe, gier z serii Resident Evil, ale zdecydowanie polecamy bardziej oddać sie grom, niż im serialowym, czy filmowym odpowiednikom, które, mówiąc krótko, nie są najlepszej jakości. Stawkę zamyka Carmen Sandiego, którą widzowie i gracze w Polsce również mogą średnio kojarzyć.

 

 

 technologia i rozrywka