Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Napoleon na pierwszym zwiastunie

Michał Miśko
Opublikowano

Napoleon w reżyserii Ridleya Scotta będzie mieć premierę 22 listopada tego roku.

Biograficzny Napoleon Ridleya Scotta doczekał się pierwszego zwiastuna. Film zadebiutuje w kinach 22 listopada 2023 roku. W Polsce pojawi się dwa dni po światowej premierze. W rolę Cesarza wciela się Joaquin Phoenix, a jego ukochaną Jóżefinę zagrała Vanessa Kirby.

Co ciekawe, za produkcję filmu odpowiada Apple Studios, film więc trafi również na platformę Apple TV+. Oczywiście odpowiednio po premierze w kinach. W obrazie do którego scenariusz napisał David Scarpa występują również Youssef Kerkour, Tahar Rahim, Matthew Needham, Ludivine Sagnier, Ian McNeice, Gavin Spokes i Paul Rhys.

Napoleon będzie osobistym spojrzeniem na pochodzenie Napoleona i jego szybką, bezwzględną wspinaczkę na tron cesarza, widzianą przez pryzmat jego uzależniającego i często niestabilnego związku z żoną i jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Film będzie miał kategorię R.

W Napoleonie Ridley Scott ponownie reżyseruje grę Joaquina Phoenixa z którym spotkał się już na planie Gladiatora (premiera w roku 2000). W grudniu ubiegłego roku portale filmowe obiegła informacja, że Phoenix w roli Napoleona gra tak sugestywnie, że Scott był zmuszony to korekty scenariusza, aby wykorzystać jego potencjał. Pierwotnie do roli Józefiny przewidziana była Jodie Comer, która wycofała się jednak z projektu ze względu na inne zobowiązania.

 

 technologia i rozrywka