Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Barbie dołącza do klubu miliarda

Michał Miśko
Opublikowano
Barbie dołącza do klubu miliarda
Barbie

Tylko 53 filmy do tej pory osiągnęły ten pułap. Barbie jest już jednym z nich.

Dotychczas w historii kina tylko 53 filmy osiągnęły poziom miliarda dolarów z kinowych przychodów. Barbie jest już w tym klubie po nieco ponad dwóch tygodniach od premiery. Dodatkowo film w reżyserii Grety Gerwig jest najbardziej kasowym obrazem w historii, który wyreżyserowany został przez kobietę. 

Prawie 60 procent z wypracowanej już kwoty przychodu pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady. Najlepiej radzi sobie na rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie zarobił już 88 milionów dolarów, a także w Meksyku, gdzie wpływy z biletów wynoszą 49 milionów. Na wielu rynkach Barbie jest wciąż numerem jeden, pomimo prawie trzech tygodni obecności w kinach. Dla porównania, Oppenheimer Chrisa Nolana, który premierę miał w tym samym dniu, przekroczył dopiero przychody w wysokości pół miliarda dolarów.

Dotychczas w światowej historii kina najwięcej zarobił Avatar, który przyniósł twórcom 2,9 miliarda dolarów. Na miejscu drugim plasuje się Avengers: Endgame, które zarobiło niespełna 2,8 miliarda, a na miejscu trzecim znajduje się drugi Avatar, który do tej chwili zarobił 2,3 miliarda dolarów. 

 

 technologia i rozrywka