Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowy zwiastun Phantom Liberty

Michał Miśko
Opublikowano

Studio CD Projekt RED w trakcie najnowszego wydania Night City Wire zaprezentowało zwiastun filmowy Widma wolności z Idrisem Elbą w roli głównej, a także przedstawiło nowe szczegóły dotyczące zmian w rozgrywce i ścieżki dźwiękowej dodatku oraz zapowiedziało datę premiery darmowej Aktualizacji 2.0 dla Cyberpunka 2077.

Nowy odcinek Night City Wire, internetowej serii od CD Projekt RED poświęconej Cyberpunkowi 2077, był skupiony na nadchodzącym dodatku do gry — Widmie wolności. Studio zaprezentowało nowy zwiastun produkcji skupiony na historii jednego z wiodących bohaterów Widma wolności — Solomona Reeda, w którego rolę wcielił się znany na całym świecie Idris Elba (Thor: Ragnarok, Luther, Legion Samobójców: The Suicide Squad, Prawo ulicy).

Zwiastunowi towarzyszyły również dodatkowe materiały z udziałem aktora: poza krótkim materiałem zza kulis widzowie zobaczyli także Idrisa Elbę analizującego zwiastun scena po scenie.

To jednak nie wszystko — w programie przybliżono także szczegóły dotyczące zmian w rozgrywce, które pojawią się w grze wraz z premierą dodatku i Aktualizacji 2.0. Gabe Amatangelo, reżyser gry, odpowiedział o zmienionych drzewkach atutów i umiejętności oraz zupełnie nowym drzewku Relic, które będzie dostępne wyłącznie w Widmie wolności. Zaprezentowano także trzy krótkie filmiki z udziałem projektantów ze studia CD Projekt RED prezentujących swoje ulubione buildy postaci. Osoby zainteresowane nowymi atutami i umiejętnościami mogą już teraz zapoznać się z darmowym planerem służącym do tworzenia buildów postaci, który jest dostępny w tym miejscu.

W programie zapowiedziano również datę premiery darmowej Aktualizacji 2.0 dla Cyberpunka 2077. Aktualizacja, w skład której wchodzą m.in nowy system policji, zmienione drzewka atutów i umiejętności oraz zmodyfikowane wszczepy, będzie dostępna już 21 września dla wszystkich osób posiadających podstawową wersję gry na bieżącej generacji konsol i PC.

Kolejnym aspektem nadchodzącego dodatku przedstawionym w tym odcinku Night City Wire była muzyka. Udział w programie wzięli P.T. Adamczyk i Jacek Paciorkowski, kompozytorzy ze studia CD PROJEKT RED, którzy odpowiedzieli o ścieżce dźwiękowej Widma wolności, która jest już dostępna w serwisach streamingowych, i przedstawili szczegóły dotyczące nowych stacji radiowych, które znajdą się w grze. Playlista jednej z nich — Growl FM — została w całości ułożona z utworów wyłonionych w konkursie zorganizowanym dla społeczności. W trakcie programu zapowiedziano również film dokumentalny poświęcony Growl FM, którego premiera odbędzie się 18 września.

Na koniec segmentu poświęconego muzyce przedstawiono także krótki teaser piosenki przewodniej Widma wolności w wykonaniu Dawida Podsiadło, jednego z najpopularniejszych wykonawców w Polsce, który już wcześniej współpracował ze studiem CD Projekt RED przy anime Cyberpunk: Edgerunners.

Premiera Widma wolności, fabularnego rozszerzenia do Cyberpunka 2077 w klimacie szpiegowskiego thrillera, odbędzie się 26 września 2023 na Xbox Series X|S, PlayStation 5, PC i GeForce Now.

 

 technologia i rozrywka