Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Burt Young nie żyje

Michał Miśko
Opublikowano
Burt Young nie żyje
Kadr z filmu Rocky z 1976 roku

Burt Young, który wcielił się w postać nieznośnego, ale sympatycznego, szwagra Rocky'ego Balboa, zmarł w wieku 83 lat.

Choć kariera aktorska urodzonego w 1940 roku w Nowym Jorku Burta Younga jest imponująca, to 120 pozycji w różnych, filmowych produkcjach, to znany jest on przede wszystkim z roli Pauliego, nieznośnego, ale sympatycznego szwagra Rocky'ego Balboa, w którego wcielał się oczywiście Sylvester Stallone. Young wystąpił w sześciu częściach tej serii (Rocky I, II, III, IV, V, Rocky Balboa), a zabrakło go dopiero w spin-offie Creed z 2015 roku.

Drogi przyjacielu, byłeś niesamowitym człowiekiem i artystą. Ja i cały świat będziemy za Tobą tęsknić. Spoczywaj w pokoju - napisał Stallone na swoim Instagramie.

Burt Young i Sylvester Stallone w Rocky'm

Young karierę aktorską zaczynał od występu w Colombo w 1968 roku. Jeszcze przed występem w Rocky w 1974 zagrał u Romana Polańskiego w Chinatown. Zagrał tam postać Curliego. Występ w Rockym dał mu nominację do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. W roku 1986 i 1991 otrzymał z kolei nominację do Złotej Maliny, jako najgorszy aktor drugoplanowy za swoje występy w Rocky IV i V. Występował niemal do samego końca. Na premierę wciąż czekają jeszcze produkcje w których wziął udział.

 

 technologia i rozrywka