Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Grudzień w Disney+

Michał Miśko
Opublikowano

Przeznaczenie wzywa w grudniu w Disney+! Już 20 grudnia na platformie zadebiutuje długo wyczekiwany oryginalny serial Percy Jackson i bogowie olimpijscy, oparty na bestsellerowej serii książek autorstwa wielokrotnie nagradzanego autora Ricka Riordana, natomiast 15 grudnia na platformie pojawi się legendarny archeolog w najnowszej produkcji Indiana Jones i artefakt przeznaczenia. Grudzień to oczywiście również najbardziej wyjątkowy czas w roku. W świąteczny klimat wprawi Tim Allen, który powraca w kultowej roli w drugim sezonie produkcji Śnięty Mikołaj: serial. W Disney+ nie zabraknie też świątecznych klasyków - dostępne są całe kolekcje Kevin sam w… i Szklana pułapka, a także wiele innych propozycji!

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

20 grudnia
2 odcinki w dniu premiery

Percy Jackson wyrusza na niebezpieczną misję. Umykając potworom i wywodząc w pole bogów, podróżuje przez całą Amerykę, aby odszukać należący do Zeusa piorun piorunów i zapobiec wojnie totalnej. Po stracie matki Percy trafia do Obozu Herosów - azylu dla młodocianych półbogów. Gdy odkryje, że sam jest półbogiem, będzie musiał się wykazać i skonfrontować z własnym pochodzeniem, a w poszukiwaniu Krainy Umarłych narazi się na niebezpieczeństwo, ścigając wrogów. Misja, w której towarzyszą mu Annabeth i Grover, przybliży Percy’ego do odpowiedzi na nurtujące go pytania: jak ma się odnaleźć w świecie, w którym czuje się obcy, czy jeszcze kiedyś zobaczy się z mamą i czy zdoła poznać swoje przeznaczenie.

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

15 grudnia
Premiera w Disney

Kadr z filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Harrison Ford powraca do kultowej roli archeologa, Indiany Jonesa, w wyczekiwanej, ostatniej odsłonie słynnej serii. Wielka, oszałamiająca przygoda w różnych zakątkach świata pełna wyzwań, które wystawią na próbę siłę i wytrwałość głównego bohatera. Indiana Jones (Ford) musi za wszelką cenę chronić starożytny artefakt pozwalający zmienić bieg historii przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać mechanizm dla własnych korzyści. Gwiazdorska obsada w składzie Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Toby Jones i Mads Mikkelsen dba o to, aby Indiana Jones i artefakt przeznaczenia nieustannie trzymał w napięciu. Ekscytujący finał serii wyreżyserował James Mangold, scenariusz napisali: Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, David Koepp i James Mangold, postaci stworzyli zas George Lucas i Philip Kaufman.

Śnięty Mikołaj : serial, sezon 2

13 grudnia
Wszystkie odcinki

W bezpośrednim nawiązaniu do sezonu pierwszego rodzina Calvinów wraca z obchodów bożonarodzeniowych, zostawiając wszystkim magiczną śnieżną kulę pod choinką. Podczas gdy magia świąt osiągnęła najwyższy poziom, Scott skupia się na przyszłości i mianuje Cala kolejnym Mikołajem. Ale nie tylko Cal jest częścią dziedzictwa Bieguna Północnego. Carol i Sandra mają do odegrania ważną rolę, gdy Scott przekształca Święta Bożego Narodzenia w pełnoprawną firmę rodzinną. Nieświadomy sytuacji na Biegunie Północnym, Magnus Antas, znany również jako Zły Mikołaj, zostaje przypadkowo uwolniony i zbliża się, by pokonać Scotta Calvina.

Obóz teatralny

6 grudnia
Tylko w Disney+

Zdobywca nagrody Tony, Ben Platt (Dear Evan Hansen) i Molly Gordon (Booksmart) występują w komedii Obóz teatralny jako Amos i Rebecca-Diane – dwójka przyjaciół, instruktorów na podupadającym obozie teatralnym w stanie Nowy Jork. Kiedy beztroski cyfro-buc Troy (Jimmy Tatro), przybywa by zarządzać obiektem i niechybnie doprowadzić go do ruiny, Amos, Rebecca-Diane i kierownik produkcji Glenn (Noah Galvin) łączą siły z kadrą i uczniami, by wystawić arcydzieło, które uratuje ich ukochane miejsce. Obóz teatralny został wyreżyserowany przez Molly Gordon i Nicka Liebermana na podstawie scenariusza Noah Galvina, Molly Gordon, Nicka Liebermana i Bena Platta, opartego na ich filmie krótkometrażowym.

Nieznośna dziewiątka

22 grudnia
Tylko w Disney+

Andy lubi płatać figle, ale gdy nie dostaje prezentu od Mikołaja, domyśla się, że trafił na Listę Nicponi. Uważa, że to nie w porządku, więc zbiera nieznośną dziewiątkę, żeby zrobić skomplikowany skok na warsztat Mikołaja na biegunie północnym i odzyskać należne im prezenty.

Szklana Pułapka

Kadr z filmu Szklana Pułapka

Nowojorski policjant musi stawić czoła przeciwnościom losu, gdy jego świąteczna wizyta w Kalifornii zostaje przerwana przez atak terrorystów na biurowiec, w którym pracuje jego żona.

Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku

Kadr z filmu Kevin sam w domu

Kiedy Kevin McCallister zostaje pozostawiony sam sobie, podczas gdy jego rodzina wyjeżdża na świąteczną wycieczkę, musi bronić rodzinnego domu przed dwoma nieudolnymi włamywaczami.

Czy wiesz, że…?

 • Najlepsze święta razem: Bez względu na to, jak celebrujesz świąteczny czas, Disney+ ma coś dla każdego. Od kolekcji filmów i seriali Śnięty Mikołaj, przez największe filmowe hity minionego roku, kultowe kolekcje filmów Szklana pułapka i Kevin sam w…, po propozycje dla najmłodszych – każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Najlepsze pod choinkę: Przegapiłeś niektóre z naszych najlepszych propozycji w 2023 roku? To idealny czas, by narobić zaległości. Szczególnie polecamy wyśmienite dwa sezony The Bear, trzy sezony wciągających Zbrodni po sąsiedzku, jedyną w swoim rodzaju rodzinę The Kardashians i Witamy we Wrexham.
 • Doktor Who powraca! Na fanów Doktora Who czeka nie lada gratka. Na przełomie listopada i grudnia oraz w grudniu w Disney+ pojawią się cztery odcinki specjalne z okazji 60-lecia serii.
  Doktor Who: Gwiezdna bestia – 25 listopada
  Doktor Who: Wild Blue Yonder – 2 grudnia
  Doktor Who: Chichot – 9 grudnia
  Doktor Who: Kościół na Ruby Road – 25 grudnia

 

 technologia i rozrywka