Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Powraca jeden z najlepszych polskich seriali. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Klangoru

Michał Miśko
Opublikowano
Powraca jeden z najlepszych polskich seriali. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Klangoru
Klangor, sezon 2

Pierwszy sezon Klangoru w 2021 roku zachwycił widzów i krytyków. Produkcję chwalono za zaskakujący aż do samego końca scenariusz, znakomite aktorstwo i unikalny klimat, nawiązujący do najlepszych skandynawskich seriali. Uznanie przypieczętowała nominacja za najlepszy serial fabularny do Orłów i nagród Filmwebu. Za drugi sezon KLANGORU ponownie odpowiada duet: scenarzysta Kacper Wysocki i reżyser Łukasz Kośmicki. Serial to 8-odcinkowy thriller kryminalny. Premiera w 2025 roku w Canal+ Online i w Canal+ Premium.

W drugim sezonie postaci kobiece będą pierwszoplanowymi. W rolach głównych zobaczymy nominowaną do Orłów Małgorzatę Gorol (Śubuk, The Office PL) oraz znaną z pierwszego sezonu Magdalenę Czerwińską (Belfer). Reszta bohaterów ujawniona zostanie już wkrótce.

Zdecydowaliśmy się kontynuować ten format jako antologię – opowieść o rodzinie Wejmanów jest zamknięta, ale poruszone układy, nierozwiązane sprawy i bohaterowie, których częściowo już poznaliśmy, mają nową, elektryzującą historię do opowiedzenia. Kacper Wysocki i Łukasz Kośmicki sprawili, że KLANGOR odniósł niekwestionowalny sukces. W tym serialu zagrało absolutnie wszystko – od obsady (między innymi fenomenalny Arkadiusz Jakubik), przez gęsty i pełen napięć scenariusz, po reżyserię, zdjęcia i sam nadmorski, mrocznie skandynawski, surowy klimat. To nie była tylko opowieść o podróży Rafała Wejmana, to także ciekawy obraz Świnoujścia, pogranicznego miasta, swego rodzaju mikrokosmosu współczesnej Polski. Oprócz zagadki kryminalnej każdy sezon podejmuje zarówno aktualne, jak i ponadczasowe, uniwersalne tematy – na przykład w pierwszym sezonie poruszane były tematy rodziny, poświęcenia, podczas gdy w drugim sezonie zgłębimy tematy toksycznej męskości, współczesnego macierzyństwa i sprawiedliwości – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+ Polska.

Za nową odsłonę Klangoru odpowiadają twórcy pierwszego sezonu – reżyser Łukasz Kośmicki (Emigracja XD), scenarzyści Kacper Wysocki (Belfer, Informacja zwrotna) oraz nowy na pokładzie współscenarzysta Kirk Kjeldsen, autor powieści The Depths, która znalazła się w zbiorze New Jersey Star-Ledger’s 10 Best Books of 2018 list. Za zdjęcia odpowiadają Witold Płóciennik (Minuta ciszy) i Piotr Niemyjski (Sortownia, Wyrwa). Producentami są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman z Canal+ oraz Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł z Opus TV.

Premiera drugiego sezonu w 2025 roku.

 

 technologia i rozrywka