Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Netflix zyskuje na wdrożeniu restrykcji

Michał Miśko
Opublikowano

Ograniczenia, jakie dla swoich użytkowników wprowadził Netflix zdają się przynosić skutek, jaki zamierzyli sobie właściciele platformy.

W zeszłym roku Netflix, po wielu miesiącach zapowiedzi o rychłym wprowadzeniu ograniczeń przy współdzieleniu kont, wreszcie dopiął swego. W maju do polskich użytkowników Netflixa trafiła informacja o tym kto może, a kto nie powinien korzystać z jednego konta oraz instrukcja tego, jak łatwo przenieść profil na odrębne konto. Mimo wielu buńczucznych zapowiedzi na internetowych grupach w serwisach społecznościowych już w czerwcu 2023 roku, jak wynikało ze wstępnych danych, takie działania odniosły sukces. Netflix zanotował wtedy wzrost ilości nowych użytkowników największy od czterech lat. Wzrosty ilości nowych subskrybentów porównywalne były z tymi, jakie notowała ta platforma w czasie pandemicznego lockdownu, od marca do maja 2020 roku.

I wszystko wskazuje na to, że dobra passa trwa. W ostatnim kwartale 2023 roku Netflix zanotował aż 13,1 miliona nowych użytkowników. Wielu z nich wybrało co prawda najtańszy pakiet, czyli dostępny w 12 krajach model z reklamami, ale właściciele platformy wydają się zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Według danych wśród nowych subskrybentów 40 procent to właśnie ci, którzy zdecydowali się na oglądanie reklam, w zamian za tańszy abonament.

Netflix wciąż poszukuje również nowych metod na przyciągnięcie klientów. Jedną z nich mają być relacje na żywo z wrestlingu. W tej sprawie podpisana została umową z WWE, a transmisje na żywo z gal tej federacji ruszyć mają już w przyszłym roku. Umowa opiewa na 5 miliardów dolarów w ramach której, co tydzień, widzowie oglądać będą mogli najpopularniejsze gale z cyklu RAW, SmackDown oraz NTX, ale również wydarzenia specjalne. Umowa podpisana została na 10 lat, a pierwsze transmisje odbędą się dla klientów w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Łacińskiej.

 

 technologia i rozrywka