Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Mortal Kombat Legends: Skorpion's Revenge - animacja dla fanów serii gier

Michał Miśko
Opublikowano
Mortal Kombat Legends: Skorpion's Revenge - animacja dla fanów serii gier
Mortal Kombat Legends: Skorpion's Revenge - animacja dla fanów serii gier

14 kwietnia premierę w wersji elektronicznej miała animacja studia Warner Bros. Animation pt. Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge.

Pierwsza z cyklu animacji studia Warner Bros. Animations spod szyldu Mortal Kombat Legends miała swoją premierę w wersji elektronicznej 14 kwietnia, w wersji na blu-ray pojawi się 28 kwietnia. Warner nabył prawa do marki Mortal Kombat od Midway Games w roku 2009. Animacja o podtytule Scorpion's Revenge jest pierwszą animacją osadzoną w universum MK od 1996 roku - serial Mortal Kombat: Defenders of the Realm miał 13 odcinków (powstał jedynie jeden sezon). Na fali powrotu do świetności serii, głównie za sprawą świetnych gier Mortal Kombat X i Mortal Kombat 11, Warner postawił na powrót franszyzy, najpierw na mały, a następnie na duży ekran. Na styczeń 2021 roku przewidziany jest bowiem reboot kinowej wersji Mortal Kombat.

Zemsta Scorpiona to nie jest film dla dzieci. Animacja otrzymała kategorię R, czyli rekomdencję o dostępności dla osób nie młodszych, niż 17 lat - głównie ze względu na ogromne ilości przemocy. Swoją drogą kategorią R oznaczony będzie także reboot kinowy o którym pisałem wcześniej i będzie to pierwszy, kinowy film z serii Mortal Kombat, który otrzyma tak restrykcyjną kategorię. Scorpion's Revenge to historia Hanzo Hasashi, wielkiego mistrza Shiray Ryu, który trafia do Czeluści (Netherealm) po tym, jak wymordował wielu członków opozycjnego klanu Lin Kuei, których zastał we własnej wiosce. Pomimo heroicznej walki okazało się jednak, że klan zamordował już żonę Hanzo, a na dodatek uwięziony przez Sub-Zero, musi jeszcze stać się świadkiem śmierci swojego ukochanego syna Satoshiego. Hanzo, po przemianie w Scorpiona, zaprzysięga krwawą zemstę na wszystkich, którzy ze śmiercią jego bliskich mają cokolwiek wspólnego. W trwającym 80 minut filmie animowanym poznajemy także historie wielu innych, znanych z gry bohaterów - są Johnny Cage, Sonya, Raiden, Liu Kang, Kano, Shang Tsung, czy Goro.

Film przepełniony jest scenami okrutnej przemocy, poszczególne sceny przeplatane są także wstawkami znanymi z ostatnich odsłon gier. Są to sugestywne obrazy łamania kości, czaszek, mordowania i wszelkiego rodzaju krzywdzenia przeciwków. Animację ogląda się z ciekawością, uważam, że jest to pozycja nad którą każdy fan serii Mortal Kombat może się pochylić. Za reżyserię Scorpion's Revenge odpowiada Ethan Spaulding (Son of Batman, Assault on Arkham), scenariusz napisał Jeremy Adams. Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes animacja osiagnęła 100 procent głosów polecających i średnią ocen 7/10, bazującą na 11 dotychczasowych recenzjach. Osobiście oceniałbym ją na podobnym poziomie.

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge możecie zobaczyć, m.in., na iTunes czy Amazonie.

 technologia i rozrywka