Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Majowe, komiksowe propozycje Egmontu, część 3

Michał Miśko
Opublikowano

To trzecia porcja nowości komiksowych od Egmontu w tym miesiącu. W sprzedaży pojawią się 31 maja.

31 maja pojawi się druga w tym miesiącu porcja komiksowych nowości wydawnictwa Egmont. Będą to stałe pozycje fantasy, superbohaterskie, coś dla siebie znajdą również fani Star Treka, Star Wars, będzie również kolejna komiksowa adaptacja gry wideo. 

Świat Akwilonu. Elfy – Kryształ Niebieskich Elfów, tom 1

Okładka komiksu Świat Akwilonu. Elfy – Kryształ Niebieskich Elfów, tom 1

Elfy to początek pierwszej z pięciu bestsellerowych na rynku francuskim serii, które rozgrywają się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Pozostałe cykle to Krasnoludy, Orki i gobliny i Magowie – wszystkie dziejące się tak jak Elfy w krainie Arranii, oraz Ziemie Ogona – najnowsza z serii, a zarazem pierwsza rozgrywająca się w drugiej krainie, Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie już ponad osiemdziesiąt albumów!

W tomie pierwszym na odległej wyspie dochodzi do rzezi elfów. Kto i po co dopuścił się tak strasznego czynu na pokojowo nastawionych istotach? Elfka Lanawyna i jej przyjaciel, człowiek Turin, rozpoczynają śledztwo. Szybko się orientują, że chodzi o szeroko zakrojony spisek, który może zagrozić pokojowi i doprowadzić do powrotu mrocznych mocy. Czy bohaterowie zdołają zapobiec wojnie, a jednocześnie ocalić własne życie?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin (Merlin, Les Druides) i Nicolas Jarry (Zmierzch bogów), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

Świat Akwilonu. Krasnoludy – Redwin z Bractwa Kuźni, tom 1

Okładka komiksu Świat Akwilonu Krasnoludy – Redwin z Bractwa Kuźni, tom 1

Krasnoludy to kolejna z bestsellerowych na rynku francuskim serii, która rozgrywa się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli Elfy, Orki i gobliny i Magowie, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z serii, zatytułowanej Ziemie Ogona – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

Tom pierwszy opowiada o Redwinie, niepokonanym w dziesiątkach pojedynków największym z krasnoludzkich wojowników. Teraz czeka go walka, która zdecyduje o przyszłości krain napadniętych przez hordy ożywionych trupów. Redwin wspomina swoją trudną i pełną goryczy drogę na szczyt sławy. Ma już dość przelewania krwi, czy znajdzie więc siłę na stawienie czoła przerażającemu wrogowi?

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin (Merlin, Les Druides) i Nicolas Jarry (Zmierzch bogów), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników.

Homar Johnson, tom 1

Okładka komiksu Homar Johnson, tom 1

Kolejna znakomita seria Mike’a Mignoli umieszczona w świecie Hellboya! Tom pierwszy zbierający opowieści o Homarze Johnsonie, samozwańczym obrońcy sprawiedliwości, który działa w okresie międzywojennym.

Homar nie przebiera w środkach, aby oczyścić ulice miasta z przestępców i ich zwierzchników – mafijnych bossów. Ciała jego ofiar noszą ślad homarzego szczypca, aby inni złoczyńcy bali się zemsty zamaskowanego stróża porządku. Ale Johnson nie poprzestaje na gangsterach: ma do czynienia również z nazistami oraz siłami nadprzyrodzonymi! Kim jest bohater, który potrafi stawiać czoło zarówno mafii, jak i demonom?

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest sławny Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. Rysunki są dziełem m.in. Sebastiána Fiumary, doświadczonego argentyńskiego autora tworzącego wiele serii dla najważniejszych amerykańskich wydawców.

Wydanie zawiera tomy zbiorcze 2–4 serii Homar Johnson oraz krótki komiks Homar Johnson: Puste krzesło wydany pierwotnie w Hellboy Winter Special 2018.

Obrazy Grozy. Amerykański Wampir 1976, tom 9

Okładka komiksu Obrazy Grozy. Amerykański Wampir 1976, tom 9

Dziewiąty i ostatni tom serii o Amerykańskim Wampirze. Jest rok 1976 i Ameryka chwieje się w posadach. Obywatele nie ufają rządowi, wszędzie panuje paranoja, a sam diabeł planuje rozpętać piekło na ziemi – akurat na dwusetną rocznicę powstania Stanów Zjednoczonych. Amerykański Wampir Skinner Sweet też nie najlepiej się miewa. Minęło dziesięć lat od dnia, gdy ostatni bohaterski wyczyn pozbawił go nieśmiertelności. Skinner skończył już z walką i zamierza odejść z hukiem – w istocie jest bliższy śmierci niż kiedykolwiek, gdy dawna protegowana, Pearl Preston, zdradza mu kuszący sekret, aby zachęcić Sweeta do jeszcze jednej misji: zdobycia niezwykłej broni, która pomoże ocalić świat i – być może – przywróci mu dawne moce. W obliczu nadciągającej katastrofy i nadziei na odkupienie Skinner, Pearl i ich dawni towarzysze muszą zapomnieć o przeszłości, zanim zmienią bieg historii.

Twórcy Scott Snyder i Rafael Albuquerque znów łączą siły, aby ze wsparciem Francesca Francavilli, Tuli Lotay i Ricarda Lopeza Ortiza przedstawić nam zbiorcze wydanie ostatnich zeszytów uhonorowanej Nagrodą Eisnera serii Amerykański Wampir. Komiks dla dorosłych.

Star Trek. Stacja kosmiczna: Serce zbyt długo składane w ofierze

Okładka komiksu Star Trek. Stacja kosmiczna:  Serce zbyt długo składane w ofierze

Kolejna komiksowa opowieść ze świata Star Treka – tym razem umiejscowiona na stacji kosmicznej Deep Space 9. W popularnej jadłodajni na stacji dochodzi do wybuchu, w wyniku którego ginie kilka osób. Prawdopodobnie był to zamach. Szef ochrony stacji, konstabl Odo, rozpoczyna śledztwo, zamiast wyjaśnień napotyka jednak sieć intryg i kłamstw. W dodatku na stacji dochodzi do kolejnych morderstw, a lista podejrzanych się wydłuża. Sytuację pogarszają naciski rządu Ferengich oraz niesnaski między konstablem Odo a detektywem przysłanym przez Federację w celu odnalezienia zamachowca.

Autorami scenariusza tego tomu są znani z poprzednich tomów Scott i David Tipton, natomiast za rysunki odpowiada Greg Scott.

Marvel Fresh. Avengers – Era Khonshu, tom 7

Okładka komiksu Marvel Fresh. Avengers – Era Khonshu, tom 7

Siódmy tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!

Tony Stark, uwięziony w epoce lodowcowej, traci nie tylko swoje cudowne wynalazki, ale i zmysły. Czy po zachodzie słońca, w godzinie diabła, utraci również duszę? Tymczasem we współczesności Avengers zmagają ze swoim byłym sprzymierzeńcem – groźniejszym od wszystkich wrogów! To przez niego na całym świecie ożywają mumie, a ich tajemnicze armie maszerują przy świetle księżyca od Wakandy po Nowy Jork, zwiastując świt nowej ery – ery Khonshu!

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: Skalp, Thor Gromowładny i Potężna Thor, Punisher Max czy Conan Barbarzyńca. Rysunki stworzyli między innymi Javier Garrón (Inhumans kontra X-Men, Śmierć X) oraz Ed McGuinness (Deadpool Classic, Superman/Batman).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #31–38 serii Avengers.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – Dranie i łajdacy, tom 8

Okładka komiksu Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – Dranie i łajdacy, tom 8

Ósmy tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Spider-Man nie może być w czterech miejscach naraz... A może jednak?! Życie Petera Parkera jest, jak zwykle, skomplikowane, ale czy nauka okaże się rozwiązaniem? Tymczasem J. Jonah Jameson rozpoczyna nową pracę jako gospodarz podcastu, a jego pierwszym gościem jest Spider-Man! JJJ i Pajączek od pewnego czasu mają dobre układy, ale czy spotkanie przy mikrofonie tego nie zepsuje? Poza tym ścianołaz musi rzucić kośćmi w Pałacu, nowym kasynie dla superłotrów, prowadzonym przez Chance’a. Sprawy się komplikują, gdy Bumerang zaczyna coś knuć. Co to ma wspólnego z burmistrzem Fiskiem? Losy Petera Parkera lada chwila (znowu) się odmienią... prawdopodobnie na zawsze!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #37–43. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli między innymi Iban Coello, Ryan Ottley i inni artyści.

Już wkrótce ostatnia porcja nowości na maj.

 

 technologia i rozrywka