Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Komiks osadzony w świecie Cyberpunka 2077 z nagrodą Hugo

Michał Miśko
Opublikowano

CD PROJEKT RED z dumą ogłasza, że Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta zdobył prestiżową nagrodę Hugo w kategorii najlepszy komiks.

Nagroda Hugo to nagroda literacka przyznawana co roku za utwory z gatunku science-fiction i fantasy. Nagroda dla Cyberpunka 2077: Sny wielkiego miasta to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane autorom z Polski.

Akcja komiksu Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta osadzona jest w znanym z gry megalopolis Night City. Bohaterami jest dwójka drobnych złodziejaszków, Tasha i Mirek, którzy wspólnie starają się przeżyć w najbardziej niebezpiecznym mieście mrocznej przyszłości.

Grafika reklamująca nagrodę Hugo dla komiksu Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor, który w studiu CD Projekt RED pełni rolę dyrektora narracji komiksów i animacji — na jego koncie znajdują się inne komiksy z serii Cyberpunk, komiksowa seria Wiedźmin oraz anime Cyberpunk: Edgerunners. Rysunki przygotowali Filipe Andrade i Alessio Fioriniello. Za kolory odpowiadają Roman Titov i Krzysztof Ostrowski.

Polskim wydawcą komiksu jest Egmont Polska, angielskie wydanie trafiło na rynek pod auspicjami Dark Horse Comics. Komiks jest dostępny w formie cyfrowej i tradycyjnej.

 

 technologia i rozrywka