Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Komiksowe nowości listopada, część 2

Michał Miśko
Opublikowano

Druga część komiksowych nowowści wydawnictwa Egmont w listopadzie ukazała się w sprzedaży 22 listopada. Przyjrzyjmy się tym tytułom.

Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron. Sudenne’owie, cykl 4, tom 1

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Paul Teng
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 234xx312
Cena okładkowa: 54,99 zł
ISBN: 978-83-281-5362-2
Język oryginału: francuski
Seria: Skarga Utraconych Ziem
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron. Sudenne’owie, cykl 4, tom 1

Pierwszy tom nowego cyklu zatytułowanego „Sudenne’owie”, wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Historia jest kontynuacją wątków zawartych w cyklu „Sioban”, którego rysownikiem był Grzegorz Rosiński. Przedstawia dalsze losy młodej królowej klanu władającego ziemiami wyspy Eruin Dulea i jej opiekuna, rycerza Seamusa. Tym razem udają się oni do zamku stryja Sioban, lorda Herona, z kurtuazyjną wizytą rodzinną, połączoną z udziałem w zaślubinach córki lorda, pięknej Aylissy. Jednak ciążąca nad klanem klątwa, a może zwykła zawiść i żądza władzy sprawiają, że Sioban o włos unika śmierci i musi mierzyć się z niespodziewanym zagrożeniem, tak ze strony najbliższych, jak i odwiecznych przeciwników. Jednak jasnowłosa królowa znajduje w tym konflikcie nieoczekiwanych sprzymierzeńców… Nowy cykl opowieści z magicznej wyspy ożywia pełne przerażających stworów mity i skrajne emocje, kryjące się pod zbrojami celtyckich wojowników. Sioban ponownie staje do walki o szczęście swoje i swoich poddanych.

Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków do tomów czwartego cyklu – Paul Teng, holenderski rysownik znany przede wszystkim z realistycznie rysowanych komiksów historycznych i fantastycznych: „Aleksander Newski”, „Shane” czy „L’Ordre impair”.

Pozostałe cykle sagi „Skarga Utraconych Ziem” – „Rycerze Łaski” i „Czarownice” – opowiadają o wydarzeniach mających miejsce wiele lat przed objęciem tronu przez Sioban. 

Gun Honey, tom 1

Scenariusz: Charles Ardai
Rysunki: Ang Hor Kheng
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka
Objętość: 112 stron   
Format: 170x260
Cena okładkowa: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-6625-7
Język oryginału: angielski
Seria: Gun Honey
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: kryminał

Okładka komiksu Gun Honey, tom 1

Pierwszy tom nowej serii. Pełnokrwista opowieść o zemście czerpiąca garściami z klasycznej, przesyconej seksem i przemocą, literatury pulpowej. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia pochodzącej z Singapuru Joanny Tar (znanej jako Gun Honey), zmysłowej szmuglerki broni, która szantażem zostaje zmuszona do pracy na rzecz amerykańskiego rządu. Jeszcze nie wie, że wkrótce jej misja nabierze o wiele bardziej osobistego charakteru…

Komiks z miejsca stał się bestsellerem rynku amerykańskiego, a prawa do serialowej adaptacji zostały sprzedane jeszcze przed jego premierą. Autorem scenariusza jest Charles Ardai, nagradzany autor powieści kryminalnych, a rysunki stworzył Malezyjczyk Ang Hor Kheng. Komiks tylko dla czytelników dorosłych. Album zawiera oryginalne zeszyty #1–4 „Gun Honey”.

Świat Akwilonu. Elfy – Kryształ Leśnych Elfów, tom 7

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Gianluca Maconi
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215x290
Cena okładkowa: 34,99 zł
ISBN: 978-83-281-6657-8
Język oryginału: francuski    
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Świat Akwilonu. Elfy – Kryształ Leśnych Elfów, tom 7

Siódmy tom serii fantasy poświęconej elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów.

Królowa klanu Leśnych Elfów, którą poznaliśmy w drugim tomie cyklu, wyrusza na wyprawę, aby zdobyć zaginiony przed tysiącleciami magiczny artefakt. Dzięki niemu chce uratować swoich poddanych przed najeźdźcami. Przy okazji odkryje mroczną tajemnicę elfich mędrców i wkroczy na ścieżkę zakazanych czarów...

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariusza do tego tomu „Elfów” jest drugi z nich, a za rysunki odpowiada włoski grafik Gianluca Maconi („Azaqi”, „Jimi Hendrix: Requiem Électrique”, „Connie la barbare”).

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Baltimore, tom 2

Scenariusz: Mike Mignola, Christopher Golden
Rysunki: Peter Bergting, Ben Stenbeck, Dave Stewart
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 576 stron
Format: 170x260
Cena okładkowa: 199,99 zł
ISBN: 978-83-281-6622-6
Język oryginału: angielski
Seria: Baltimore
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Okładka komiksu Baltimore, tom 2

Drugi tom serii grozy wymyślonej i współtworzonej przez Mike’a Mignolę, autora słynnego „Hellboya”.

Lord Baltimore nie walczy już sam – zebrał drużynę wiernych sojuszników. I szybko się przekonuje, jak bardzo są mu potrzebni w krucjacie przeciwko mrocznym siłom, które starają się opanować świat. Bohaterowie dowiadują się w końcu, kto jest odpowiedzialny za rozlewający się po Ziemi horror, ale czy zdołają powstrzymać potężnego wroga?

Scenariusze tych apokaliptycznych historii napisali Mike Mignola („Hellboy”, „BBPO”, „Abe Sapien”, „Homar Johnson”) i Christopher Golden (autor książki o przygodach lorda Baltimore’a), a rysunkami zajęli się graficy, którzy pracują też nad innymi seriami ze świata Hellboya: Ben Stenbeck („Hellboy i BBPO 1953”, „Koshchei the Deathless”, „Frankenstein”) i Peter Bergting („Joe Golem: Occult Detective”, „Tales from the Outerverse”). Album zawiera tomy oryginalne „Baltimore” 5–8.

DC Deluxe. Inna historia uniwersum DC

Scenariusz: John Ridley
Rysunki: Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 256 stron
Format: 180x275
Cena okładkowa: 119,99 zł
ISBN: 978-83-281-5502-2
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu DC Deluxe. Inna historia uniwersum DC

Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z... innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek.

Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Autorami rysunków są dwaj Włosi – Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim („Potwór z Bagien”, „Hellblazer”) i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. „Churchill et moi”).

Marvel Classic. Amazing Spider-Man, tom 2

Scenariusz: J. Michael Straczynski i Fiona Avery
Rysunki: John Romita Jr. i John Romita Sr.
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170x260
Cena okładkowa: 179,99 zł
ISBN: 978-83-281-6435-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Marvel Classic. Amazing Spider-Man, tom 2

Drugi tom serii „Amazing Spider-Man" na podstawie scenariusza J. Michaela Straczynskiego. Peter Parker próbuje pogodzić rolę empatycznego nauczyciela biologii i oddanego męża Mary Jane z odpowiedzialną misją Spider-Mana. Zadanie tyleż kłopotliwe, co nieprzewidywalne w skutkach, zwłaszcza gdy jest oczerniany w telewizji przez tajemniczą kobietę i przyjmuje ryzykowne zlecenie od gangstera z mroczną przeszłością. Na jego życie czyha między innymi powstały z martwych (i to trzynastu!) Digger. Jakby tego było mało, Pajączek przenosi się w czasie i musi stawić czoła dawnym wrogom, takim jak Sandman, Electro, Mysterio i Hulk. Na szczęście w dramatycznych chwilach pojawiają się znajomi sojusznicy: Doktor Strange, Ezekiel, Thor…

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man" (1999) #46–58 i #500–502 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.

Marvel Classic. Fantastyczna Czwórka, tom 3

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Greg Tocchini, Steve Epting, Barry Kitson,
Juan Bobillo, Nick Dragotta
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 480 stron
Format: 170x260
Cena okładkowa: 189,99 zł
ISBN: 978-83-281-6721-6
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Marvel Classic. Fantastyczna Czwórka, tom 3

Trzeci tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!

Black Bolt, król Inhumans, niespodziewanie wraca do gry, a wojna czterech miast eskaluje! Fantastyczna Czwórka staje pomiędzy imperium Kree a przerażającą Falą Anihilacji ze Strefy Negatywnej, ale nawet jej może zabraknąć sił, by stawić czoło wszystkim wrogom z kosmosu, którzy czyhają na nasz świat. Czy jedyną nadzieją na ocalenie Ziemi okaże się… Doktor Doom?

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”, „Ród X/Potęgi X”), a rysunki stworzyli Juan Bobillo, Nick Dragotta, Steve Epting, Barry Kitson i Greg Tocchini. Album zawiera zeszyty „Fantastic Four” #600–604 oraz „FF” #6–16.

Marvel Classic. Wolverine Epic Collection – Noce Madripooru

Scenariusz: Chris Claremont, Peter David
Rysunki: John Buscema, Gene Colan
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 504 strony
Format: 170x260
Cena okładkowa: 189,99 zł
ISBN: 978-83-281-6133-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Marvel Classic. Wolverine Epic Collection – Noce Madripooru

Jest najlepszy w tym, co robi, ale to, co robi, nie jest zbyt miłe. Oto cały Wolverine – twardziel ze szponami z adamantium, który wyrusza na niesławną wyspę Madripoor, do prawdziwego raju dla piratów, zbirów i przemytników… czyli typów, których Logan lubi najbardziej! Tam ściera się z bezwzględnym królem zbrodni Roche’em, poznaje chytrą Tyger Tyger, dzierży magiczny miecz i stawia czoło narkotykowemu baronowi oraz jego krewnej – byłej członkini drużyny New Mutants! Na dodatek do miasta wpada akurat Hulk…

Scenariusze do tego tomu napisali Chris Claremont, kultowy twórca przygód X-Men, oraz Peter David – laureat Nagrody Eisnera znany z „X-Factor” czy historii zebranych w tomie „Hulk: Koniec i inne opowieści”. Rysunki przygotowali dwaj legendarni artyści – John Buscema („Avengers”, „Conan Barbarzyńca”, „Fantastyczna Czwórka”) i Gene Colan („Daredevil”, „The Tomb of Dracula”).

Album zbiera zeszyty z lat 1988–1989: „Wolverine” #1–16, „Marvel Comics Presents” #1–10 I „Marvel Age Annual” #4.

 

 technologia i rozrywka