Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowości komiksowe wydawnictwa Egmont w grudniu, część 1

Michał Miśko
Opublikowano

Przedstawiamy nowości komiksowe wydawnictwa Egmont, które w sprzedaży pojawią się już w Mikołajki, 6 grudnia.

Lanfeust z Troy. Zaczarowany las, tom 9

Scenariusz: Christophe Arleston
Rysunki: Didier Tarquin
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 60 stron
Format: 216x285
Cena okładkowa: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-6152-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lanfeust z Troy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Lanfeust z Troy. Zaczarowany las, tom 9

Wspaniały powrót największego bohatera planety Troy! Będzie i wesoło, i krwawo! Co obecnie porabia legendarny heros? Nigdy nie szukał sławy, dlatego krąży po odległych krainach jako zwykły wędrowny kowal. Tymczasem kudłaty troll Hebius zadomowił się w eckmulskiej Akademii, gdzie zajmuje odpowiedzialne stanowisko. Wydaje się, że w świecie Troy zapanował spokój, ale od pewnego czasu dzieje się coś zastanawiającego: liczni mędrcy umierają w niejasnych okolicznościach, a przepływ mocy ulega zakłóceniom. Czy za te tajemnicze wydarzenia jest odpowiedzialny ktoś, kto ma złe zamiary? Będzie musiał się znaleźć bohater, który znajdzie odpowiedź na to pytanie...

Wszystkie opowieści rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Trolle z Troy”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Lanfeusta z Troy” jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: „Lanfeust w kosmosie” i „Odyseja Lanfeusta”.

Świat Akwilonu. Magowie – Aldoran, tom 1

Scenariusz: Jean-Luc Istin
Rysunki: Kyko Duarte
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 52 strony
Format: 215x290
Cena okładkowa: 34,99 zł
ISBN: 978-83-281-6666-0
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Świat Akwilonu. Magowie – Aldoran, tom 1

„Magowie” to już czwarta z przedstawianych polskiemu czytelnikowi serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy” oraz „Orki i gobliny”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja najnowszej z wydawanych we Francji serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad osiemdziesiąt albumów!

W Arranii magami nazywa się najpotężniejszych czarowników z rasy ludzkiej. Mają różne specjalizacje w zakresie sztuki czarów, należą też do różnych kast. Każdy z tomów serii jest poświęcony innemu magowi, przy czym nie zawsze są postaciami głównymi opowieści, ale zawsze dla niej kluczowymi. W kolejnych albumach poznajemy czarownika żywiołów Aldorana, specjalistę od wiedzy runicznej Eragana, stosującego nekromancję Altherata czy alchemiczkę Arundillę. Różnorodność typów czarów i ich ciekawe wykorzystanie przez bohaterów zrobią wrażenie na niejednym czytelniku!

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”). Także oni są głównymi twórcami scenariuszy do serii „Magowie”. Za rysunki do poszczególnych tomów odpowiadają różni rysownicy, m.in. Hiszpan Kyko Duarte („Elfy”, „Ziemie Ogona”), Francuz Stéphane Créty („Orki i gobliny”, „Acriboréa”) czy Serb Laci („Sherlock Holmes i wampiry Londynu”, „Sherlock Holmes i Necronomicon”).

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!

Usagi Yojimbo. Wojna Tengu!, tom 3

Scenariusz: Stan Sakai, Julie Fuji Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Przekład: Jarosław Grzędowicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 192 strony
Format: 145x205
Cena okładkowa: 59,99 zł
ISBN: 978-83-281-5568-8
Język oryginału: angielski
Seria: Usagi Yojimbo
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Usagi Yojimbo. Wojna Tengu!, tom 3

Najnowszy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością.

Usagi odwiedza Sojobo, swojego starego nauczyciela, i zostaje wciągnięty w konflikt między różnymi gatunkami tengu, górskich demonów. Następnie Yojimbo dostarczy kosz jaszczurek pustelnikowi mieszkającemu na wyspie pełnej węży. Okaże się, że królik i dziwny samotnik już się kiedyś poznali... Później ronin spotka młodego mistrza walki mieczem, który wypełnia ostatnią wolę zmarłego nauczyciela. Aby misja się powiodła, będą musieli połączyć siły.

Seria „Usagi Yojimbo” jest tworzona od 1984 roku przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Na jej podstawie powstał serial animowany, który jest emitowany na platformie Netflix.

Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Mniejsze zło

Scenariusz: Jacek Rembiś
Rysunki: Adam Gorham
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 170x260
Cena okładkowa: 29,99 zł
ISBN: 978-83-281-5573-2
Język oryginału: angielski
Seria: Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Mniejsze zło

Komiksowa adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego.

Czarodziej Stregobor tkwi zamknięty w swojej wieży w Blaviken. Jest przekonany, że grozi mu śmierć z ręki kobiety dotkniętej Przekleństwem Czarnego Słońca. Prosi Geralta, żeby wybrał mniejsze zło i ją zgładził. Ale gdy wiedźmin spotyka Renfri, ta mówi mu, że to mag jest prawdziwym potworem. I że Stregobor powinien zginąć za bestialskie zbrodnie, których dopuszczał się w imię swoich przyziemnych przesądów. Jego śmierć byłaby… mniejszym złem. Geralt nie chce wybierać między jednym złem a drugim. Tylko czy jego neutralność pozwoli uniknąć rozlewu krwi?

Scenariusz – na podstawie opowiadania Andrzeja Sapkowskiego – napisał Jacek Rembiś, a rysunki stworzył Adam Gorham.

Sandman. Przebudzenie, tom 10

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Michael Zulli, Jon J. Muth, Charles Vess
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 170x260
Cena okładkowa: 89,99 zł
ISBN: 978-83-281-5724-8
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Sandman. Przebudzenie, tom 10

Dziesiąty, ostatni tom niezwykłej, magiczno-mistycznej sagi o Władcy Snów – Sandmanie z Nieskończonych. Sandman umarł. Starożytni bogowie, starzy przyjaciele i wrogowie zbierają się, by oddać mu hołd, zamykając długą opowieść o Morfeuszu. Jednak echa jego życia nadal rozbrzmiewają, dotykając mężczyznę, który nie chce umrzeć, chińskiego mędrca zagubionego na pustyni snów i starzejącego się Williama Szekspira, który w końcówce życia musi wypełnić swój ostatni obowiązek wobec Sandmana.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych: Michael Zulli („Batman – Ziemia niczyja”), Jon J. Muth („Potwór z bagien”, „Lucyfer”) i Charles Vess („Księgi magii”, „Promethea”).

Conan – Bitwa o Wężową Koronę

Scenariusz: Saladin Ahmed
Rysunki: Luke Ross
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167x255
Cena okładkowa: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-6722-3
Język oryginału: angielski
Seria: Conan
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Conan – Bitwa o Wężową Koronę

Conan Barbarzyńca pokonuje groźną pustynię, nie trafia jednak do stygijskiej świątyni ani vendhyjskiej fortecy, tylko w miejsce znacznie, ale to znacznie dziwniejsze… do Las Vegas, Miasta Grzechu! Najwyraźniej przyszła pora na to, by swymi obutymi w sandały stopy podeptał błyszczące klejnotami trony uniwersum Marvela… a wkrótce wyruszy też na poszukiwanie potężnego starożytnego artefaktu – Wężowej Korony. Czy zdobędzie dzięki niemu własne królestwo? Czy też wpadnie w zasadzkę zastawioną przez samego Mephisto?

Scenariusze do tego tomu napisał zdobywca Nagrody Eisnera – Saladin Ahmed, a rysunki stworzył Luke Ross.

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach „Conan: Battle for the Serpent Crown” (2020) #1–5.

DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 2

Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Álvaro Martínez Bueno
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 192 strony
Format: 170x260
Cena okładkowa: 89,99 zł
ISBN: 978-83-281-6704-9
Język oryginału: angielski
Seria: DC Horror
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Okładka komiksu DC Horror. Miły dom nad jeziorem, tom 2

Drugi tom bestsellerowej serii uhonorowanej w 2022 roku Nagrodą Eisnera. Scenarzysta James Tynion IV zmienił oblicze horroru we współczesnym komiksie!

Dziesięcioro ocalałych bohaterów zebranych w domu przez ich wspólnego przyjaciela Waltera myślało, że w końcu odkryło jego zamiary, lecz, jak się okazało, wszystko jest inaczej. Czy uda im się uwolnić od schematów? A może wszyscy są zdeterminowani, by zbudować własne więzienie?

Scenariusz komiksu napisał James Tynion IV („Batman”, „Coś zabija dzieciaki”, „Departament Prawdy”), a rysunki wykonał jego wieloletni współpracownik Álvaro Martínez Bueno („Detective Comics”, „Justice League Dark”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach jako „The Nice House On The Lake” #7–12.

Komiks dla dorosłych.

Batman: Ziemia niczyja – Kataklizm, tom 1

Scenariusz: Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant i inni
Rysunki: Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 588 stron
Format: 170x260
Cena okładkowa: 199,99 zł
ISBN: 978-83-281-6517-5
Język oryginału: angielski
Seria: Batman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Batman: Ziemia niczyja – Kataklizm, tom 1

Album „Batman: Ziemia Niczyja – Kataklizm” rozpoczyna siedmiotomową sagę o upadku Gotham. To jedno z kluczowych dzieł w historii komiksów o Mrocznym Rycerzu. Crossover rozegrał się na łamach różnych tytułów związanych z Batmanem pod koniec lat 90., a jego pomysłodawcą był Jordan B. Gorfinkel.

Po wydarzeniach z albumów „Batman: Epidemia” i „Batman: Dziedzictwo” miasto zostało osłabione, a jego mieszkańcy poważnie ucierpieli na skutek epidemii. Jednak to dopiero początek nieszczęść, które czekają Gotham.

Nowy przeciwnik Batmana pozostawia po sobie wyraźnie widoczne i słyszalne dowody swojej działalności. Uderzy tylko raz, ale na zawsze zmieni życie Mrocznego Rycerza. Gotham staje się ofiarą niespodziewanej siły natury – trzęsienia ziemi o sile ponad 7,6 stopnia w skali Richtera. W jednej chwili Jaskinia Nietoperza i Rezydencja Wayne’ów ulegają zniszczeniu. Giną tysiące ludzi. Choć miasto pogrąża się w chaosie, Nightwing, Robin i reszta batrodziny próbują opanować sytuację. Czy Mroczny Rycerz uratuje to, co zostało z Gotham? A może potężny kataklizm zrujnuje metropolię do tego stopnia, że jej odbudowa nie będzie możliwa?

Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Klaus Janson, Graham Nolan, Jim Aparo i inni.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #553–554, „Detective Comics” #719–721, „Batman: Shadow of The Bat” #73–74, „Nightwing” #19–20, „Catwoman” #56–57, „Robin” #52–53, „AzraeL” #36–40, „The Batman Chronicles” #12, „Batman: Blackgate Isle Of Men” #1, „Batman: Huntress/Spoiler Blunt Trauma” #1 oraz „Batman: Arkham Asylum Tales Of Madness” #1.

Kolejne grudniowe nowości przedstawimy już wkrótce.

 

 technologia i rozrywka