W listopadzie 2016 roku do sklepów trafi zminiaturyzowana wersja kultowej konsoli do gier, Nintendo Entertainment System.

NES Classic Edition będzie to zminiaturyzowana wersja kultowej już konsoli NES. W zestawie otrzymamy pad, który będzie kompatybilny z innymi konsolami. Będzie to pełnowymiarowy pad od NES-a, identyczny, jak w oryginalnej wersji. Konsola będzie posiadała złącze HDMI oraz wbudowane 30 klasycznych gier. Nie będzie za to możliwości rozszerzenia tej biblioteki, brak będzie bowiem złącza na kardridże. Wszystko to za cenę około 250 złotych (z jednym padem).

W zestawie z konsolą znajdziemy 30 najlepszych 8 bitowych tytułów. Dostępne będą takie klasyki jak Super Marion Bros i Super Mario Bros 3, Zelda, Donkey Kong czy Pacman. Konsola w pre orderze dostępna jest już w niektórych, polskich sklepach. Cena nie jest wygórowana, a więc z pewnością znajdzie spore zainteresowanie wśród fanów retro gier.

Nintendo Classic Edition trafi na rynek po 30 latach od premiery oryginalnego NES-a. Premiera w Europie miała miejsce we wrześniu 1986 roku, o czym informowałem w kartce z kalendarza z 18 października.