Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, w trakcie spotkania w 11 bit Studio zapowiedział, że hitowy tytuł tej spółki zostanie włączony do kanonu szkolnych lektur nieobowiązkowych.

18 czerwca Mateusz Morawiecki spotkał się z włodarzami warszawskiego studia 11 bit, twórców, między innymi, hitowej gry This War of Mine. Prezes Rady Ministrów rozmawiał z przedstawicielami studia, między innymi, o włączeniu wspomnianej gry do kanonu nieobowiązkowych lektur szkolnych, już od września tego roku. Z grą zapoznają się uczniowie szkoł średnich w wieku powyżej 18 lat. Gra będzie im udostępniana bezpłatnie.

Myślę, że ta nowa forma wyrazu kultury i wnikania w rzeczywistość świata jest bardzo ważna. Pokazuje młodym ludziom, jak podążać dobrymi ścieżkami życia. Gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat. Pokazujemy przez nie jak Polacy potrafią być kreatywni. Musimy przez naszą kreatywność wyszukiwać branż takich jak gamingowa. Programowanie to nasze dobro narodowe.

– podaje na Twitterze Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Problemy poruszane w This War of Mine mają wesprzeć nauczanie historii, socjologii, filozofi czy etyki.

This War of Mine

This War of Mine miało premierę w listopadzie 2014 roku. Gra warszawskiego 11 bit Studios  podejmuje temat nietuzinkowy i niestandardowo, jak na grę komputerową, traktuje opowiadaną historię. A historia to trudna – opowiada o wojnie i przetrwaniu w czasie trwania konfliktu zbrojnego. Postacie kierowane przez gracza nie są żołnierzami, dowódcami, czy politykami, ale zwykłymi, mieszkającymi w ogarniętych wojną miastach, cywilami. Zadaniem gracza jest przetrwanie. Na porządku dziennym są więc tu dylematy moralne i wobory typu jedzenie, czy leki. This War of Mine wydane zostało na komputery PC, systemy Android i iOS. Do tej pory sprzedało się ponad 5 milionów kopii tej gry, na czym studio zarobiło blisko 100 milionów złotych przychodu. Przedstawiciele 11 bit na razie nie skomentowali tej informacji.