Od dziś w Epic Games Store możecie pobrać za darmo grę Hue. Wszyscy jednak liczyli na drugi tytuł, który ostatecznie się nie pojawił.

Hue to gra z 2016 roku w której gracz wciela się w tytułową postać. Jego zadaniem jest odnalezienie zaginionej matki. Hue jest połączeniem gry logicznej i platformowej. Gracz w trakcie swojej przygody zwiedza rozległe lokacje, unika wszelkich przeszkód i rozwiązuje zagadki logiczne. A wszystko to w monochromatycznym świecie. Gra nie ma jakichś nadzwyczajnych ocen wśród graczy,szczerze mówić ci oceniają jako słabą. 

Drugą dzisiejszą darmową grą od Epic jest.. a nie, drugiej gry nie ma

conan exile

Epic miał dziś udostępnić również drugą darmową grę i miał nią być Conan Exile. Wciąż rozwijana surwiwalowa gra akcji studia Funcom jednak się w darmowej ofercie nie pojawiła. Nie są znane przyczyny takiego stanu rzeczy, ale wieść gminna niesie, że twórcy nie chcą tracić zysków, które może przynieść im letnia wyprzedaż na Steam. Tam obecnie gra ta przeceniona jest o 60 procent i kosztuje 57 złotych i 19 groszy.

Conan Exile toczy się w uniwersum Conana Barbarzyńcy. Gracz wciela się w niej w wyrzutka, który przemierza dzikie i niebezpieczne pustkowia. Trzonem rozrywki przedstawionej z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby jest aspekt przetrwania. Zabawę zaczynamy z pustymi rękami, ale już wkrótce po starcie mamy do dyspozycji nieskomplikowane narzędzia oraz broń, a następnie wykorzystujemy rozbudowany system craftingowy do tworzenia przydatnych przedmiotów oraz coraz to wymyślniejszej broni.