Należąće do CD Projekt studio Spokko zaprezentowało dziś zwiastun gry mobilnej osadzonej w świecie Wiedźmina.

The Witcher: Monster Slayer to projekt studia Spokko, należącego do CD Projekt. Będzie to darmowa, mobilna gra z tzw. rozszerzoną rzeczywistością i ukaże się na urządzenia z systemami Android oraz iOS. 

W grze czeka na Ciebie eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami. Podczas walki dużą rolę odegra pora dnia oraz pogoda, aktualizowane na bazie Twojej bieżącej lokalizacje, ale najważniejsze jest Twoje przygotowanie. Aby pokonać bardziej wymagających wrogów możesz warzyć potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworzyć petardy i przynęty na potwory oraz rozwijać umiejętności i ekwipunek swojego wiedźmina.

– pisze o swoim projekcie studio Spokko.

Gra oferować ma liczne zadania fabularne oparte o historie przygód Garalta. Cały projekt będzie działać w oparciu o tzw. rozszerzoną rzeczywistość, czyli na ekranie urządzenia będzie wyświetlał nam się zarówno rzeczywisty świat uchwycony z kamery smartfona, czy tabletu oraz wygenrowany świat gry, podobnie jak np. w grze Pokemon Go. Dokładna data premiery Monster Slayer nie została podana, ale będzie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.