Jeśli szukasz dobrego i taniego smartfona to być może powinieneś zainteresować się Redmi Note 9 Pro.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro to smartfon, który swoją premierę miał w maju tego roku. Jeśli jesteś średnio wymagającym użytkownikiem, albo szukasz idealnego smartfona dla dziecka, które właśnie rozpoczęło szkołę, to powinieneś zainteresować się Note 9 Pro. Od Note 9 smartfon też różni się lepszą kamerą i innym procesorem. W Pro sercem jest Snapdragon 720G, podczas gdy w zwykłym Note 9 MediaTek Helio G85.

Po zakupie Note’a 9 Pro w pudełku znajdziecie smartfon, instrukcję obsługi, kluczyk do tacki SiM, silikonowe etui, ładowarkę i kabel USB. Smartfon ma wyjście słuchawkowe mini jack, ale słuchawek w zestawie nie dodano. Note 9 Pro zbudowany jest ze szkła Gorilla Glass 5 z przodu i z tyłu, ale ramka łączaca jest niestety plastikowa. Telefon dobrze leży w dłoni, ma odpowiedni ciężar. Wyświetlacz to aż 6,67 cala (w poprzedniku 6,53 cala) o rozdzielczości 1080×2400 pix, 395 ppi. Wyświetlany obraz jest bardzo ładny i zwykłemu uzytkownikowi na co dzień nie potrzeba niczego więcej. To, co dziś może mieć znaczenie w przypadku wyboru nowego telefonu to bateria. W Note 9 Pro to akumulator o pojemności aż 5020 mAh z ładowaniem typu fast charge. To naprawdę w codziennym użyciu robi różnicę. Niestety brak modułu ładowania bezprzewodowego.

Note 9 wystepuje w dwóch wersjach pamięci RAM i ROM. Testowany przeze mnie model to wersja z 6GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci ROM. Smartfon świetnie radzi sobie z grami i z odtwarzaniem multimediów. Dostęp do urządzenia możemy zabezpieczyć poprzez tradycyjny hasło lub pin, rozpoznawanie twarzy lub odcisk palca. Czytnik zlokalizowany jest po boku urządzenia, w przycisku włącznika. Z tyłu urządzenia znajdują się cztery kamery na dość mocno wystającej wysepce. Zdjęcia zrobione tym aparatem nie budzą moich zastrzeżeń, aczkolwiek dość widoczny jest trend nadmiernego kontrastu. Przedni aparat jest osadzony we wklęsłej wysepce, co nie jest specjalnie dobrym rozwiązaniem. Dobrze, że prawdopodobnie już niedługo, aparaty montowane będą pod wyświetlaczem i pozbędziemy się, raz na zawsze notchów oraz wklęsłych wysepek przednich kamer. Przednia kamera nie jest najwyższej jakości i nie posiada obiektywu szerokokątnego, ale, szczerze miówiąc, osobiście niamal zupełnie nie korzystam z aparatu do selfie w telefonach.

To, co mnie zdziwiło użytkując ten telefon, to fakt, że mimo swoich parametrów technicznych, potrafi w krytycznych momentach zaciąć się na moment – co stwierdziłem z niemałym zdziwieniem. Xiaomi dość mocno jednak aktualizuje swoje oprogramowanie i wierzę, że jest jedynie kwestią czasu, aż ewentualne błędy znikną z systemu operacyjnego Note’a 9 Pro. A telefon ten można ocenić naprawdę wysoko. Dla średniowymagającego użytkownika, ceniącego sobie pojemną baterię, niezły ekran i naprawdę przystępną cenę Redmi Note 9 okazać się może całkiem niezłym kompromisem.