Ceny Playstation 5 zostały podane przez jedną z hiszpańskich sieci handlowych.

Jedna z hiszpańskich sieci handlowych w swojej bazie danych udostępniła cennik dwóch rodzajów konsol ukrytych pod kryptonimami Aurea i Enigma. Wszystko wskazuje na to, że są to dwie wersje Playstation 5, z napędem, oraz bez napędu optycznego. Ceny podane w euro to 499,90 i 399,90. Przeliczając to na złotówki otrzymalibyśmy cenę 2349 i 1349 złotych. Byłyby to więc ceny zbliżone do już upublicznionych cen nowego Xboxa. Series X kosztować będzie w Polsce 2249 złotych, a Series S 1349 złotych.

Są to na razie oczywiście przecieki i nieoficjalne informacje. Te z pewnego źródła poznamy dopiero za dwa dni. Wtedy odbędzie się specjalny event PS5 Showcase. Poznamy na nim kolejne szczegóły dotyczące gier, które dostępne będą na nowej generacji konsoli Sony, a także , a także datę premiery i cenę (już oficjalną) Playstation 5.

Microsoft ceny konsol nowej generacji podał kilka dni temu i zostały one przyjęte bardzo dobrze. Nie są zbytnio wygórowane jak wskazywały różne informacje. Konsola Xbox zadebiutuje 10 listopada. O tym, kiedy odbędzie się premiera PS5 dowiemy się 16 września.