Należący do Grupy CD Projekt GOG.com wybrał Adyen na globalnego dostawcę płatności. Międzynarodowa platforma płatności zagwarantuje bezpieczeństwo przetwarzanych transakcji oraz wsparcie lokalnych metod płatności na wszystkich rynkach, na których dostępny jest GOG.

GOG.com prowadzi sprzedaż i dystrybucję gier cyfrowych, m.in. stworzonych przez własne studia z Grupy CD PROJEKT. To unikatowa platforma z ręcznie wyselekcjonowaną ofertą ponad 4100 najlepszych produktów. Współpraca między dwoma firmami rozpoczęła się z myślą o najgorętszym, czwartym kwartale roku, który będzie obfitował w promocje i wielkie premiery. Aby zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenie zakupowe i bezpieczeństwo danych, GOG.COM wykorzysta platformę płatności dostarczoną przez Adyen.

To dla nas ogromna radość, że platforma o takiej popularności jak GOG.COM wybrała Adyen na globalnego partnera w kwestii płatności – mówi Jakub Czerwinski, VP Sales CEE w spółce Adyen. Wierzymy, że przejście na naszą platformę sprzedaży jeszcze bardziej ułatwi proces zakupów gier, oferując lepsze doświadczenie i większe bezpieczeństwo jej użytkownikom.

Rozwiązanie Adyen umożliwia firmom tworzenie doświadczenia zakupowego Unified Commerce za pomocą jednej platformy płatności. Podejście to wpływa pozytywnie na proces zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz pozwala na lepsze dostosowanie oferty do potrzeb klienta. Dążenie do zapewnienia klientowi jednolitego doświadczenia zakupowego w każdym miejscu jest także spójne z podejściem GOG.COM.

Jednolite doświadczenie klienta, bez względu na miejsce, z którego zamawia produkty przez naszą platformę, to podstawa funkcjonowania na tak konkurencyjnym rynku. Dlatego też dobieramy partnerów, którzy mają doświadczenie w skali globalnej i dzięki temu są w stanie płynnie zapewnić je także na naszej platformie – komentuje Urszula Jach-Jaki, Członkini Zarządu GOG, odpowiedzialna za operacje i finanse.

Dzięki konsolidacji ekosystemu płatności, GOG zmniejszy obciążenie pracowników w zespołach finansów i wsparcia sprzedaży, co pozwoli im skupić się na zadaniach związanych z dalszym rozwojem firmy. Rozwiązania oferowane przez Adyen w niedalekiej przyszłości umożliwią również integrację w jednym miejscu wszystkich popularnych metod płatności takich jak BLIK, ApplePay, czy GooglePay.

Adyen (AMS: ADYEN) jest platformą płatniczą z wyboru dla wielu wiodących firm na świecie, zapewniającą nowoczesną, kompleksową infrastrukturę łączącą się bezpośrednio z Visa, Mastercard oraz z globalnie preferowanymi przez konsumentów metodami płatności. Adyen dostarcza płatności bez tarcia w kanałach internetowych, mobilnych i sklepowych. Posiadając biura na całym świecie, Adyen obsługuje klientów takich jak Facebook, Uber, Spotify, Casper, Bonobos i L’Oréal. Współpraca z GOG.com, jak opisano w niniejszej aktualizacji, podkreśla ciągły rozwój Adyen z obecnymi i nowymi handlowcami na przestrzeni lat.