Liczba klientów HBO Max w Stanach Zjednoczonych rośnie.

Nie wiadomo czy to efekt pandemii i zmiany przyzwyczajeń, czy też efekt tego, że począwszy od Świąt Bożego Narodzenia, poprzez cały rok 2021, wszystkie premiery filmów ze stajni Warner obejrzeć będzie można jednocześnie w kinie i na platformie HBO Max. Ta jednak rośnie dość gwałtownie. Jahn Stankey, CEO AT&T, właściciela HBO, w trakcie trwania UBS Global TMT Conference, powiedział, że usługa streamingowa HBO Max urosła od końca września z poziomu 8,6 miliona użytkowników do 12,6 miliona obecnie. Samo HBO Max uruchomione zostało w USA niedawno, 27 maja.

O tym, że HBO Max będzie domem kinowych premier przez cały 2021 rok poinformowano również niedawno. Już wcześniej jednak zapowiedziano, że najbliższa, duża premiera od WarnerMedia odbędzie się zarówno w kinach, tych, które z uwagi na pandemię zostaną otwarte oraz na platformie HBO. Chodzi o film Wonder Woman 1984, który pierwotnie miał pojawić się na dużych ekranach 5 czerwca. Później datę tę przełożono na 14 sierpnia, a następnie ogłoszono, że premiera odbędzie się dopiero jesienią, 2 października. Ostatecznie ustalono, że premiera nastąpi w pierwszy dzień Świąt. HBO Max dostępne będzie również w Polsce, zastąpi u nas usługi HBO Go i HBO Now, ale na Wonder Woman jeszcze się nie załapiemy. W Stanach Zjednoczonych HBO Max zrezygnowało również, idąc przykładem Netflixa, z darmowego miesięcznego dostępu dla nowych abonentów.

Z oficjalnych informacji wynika, że usługa pojawi się w Europie, ale dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Nie są na ten moment znane również ceny abonamentów HBO Maxa w Polsce, ani to czy w usłudze tej w naszym kraju będą dostępne polskie produkcje oryginalne HBO. Z oryginalnych produkcji HBO Max zapowiedziano do tej pory Close enough, Zwariowane melodie czy Wychowane przez wilki.