OnePlus wchodzi w segment gadżetów fitness.

Dość długo to zajęło, ale w końcu i OnePlus wchodzi w segment urządzeń ubieralnych. OnePlus Band zawiera, między innymi, pulskoksymetr, pulsometr, a bateria ma starczać na dwa tygodnie na jednym ładowaniu. W pierwszej kolejności opaska sprzedawana jest na rynku indyjskim.

Nowa opaska od OnePlus ma ekran o przekątnej 1,1 cala OLED, która dysponuje rozdzielczością 126×294 pikseli. Urządzenie zasila bateria o pojemności 100mAh. Opaska działa z urządzeniami wyposażonymi w system Android w wersji 6 i wyższym. Na pokładzie znajdziemy także typowe dla tego typu sprzętu funkcje, czyli możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki, czy powiadomienia o połączeniu czy przychodzącej wiadomości. Ciekawą funkcją, którą nie znajdziemy np. w Mi Bandzie 5 jest możliwość pomiaru nasycenia krwi w tlen. Urządzenie ma również 13 różnych trybów sportowych, np. bieganie, jazda na rowerze, pływanie, czy… krykiet. 

Na tę chwilę nie znamy daty światowej premiery. Być może poznamy ją razem z datą premiery smartwatcha OnePlus, który także ma pojawić się na rynku już wkrótce.Opaska ma kosztować ok. 35 dolarów.