Nowy zestaw VR od Sony dla Playstation 5 wyposażony będzie, między innymi, w szersze pole widzenia oraz wyższą rozdzielczość.

Ponad cztery latat temu na rynku zadebiutował zestaw VR do Sony, który pozwolił wejść tej technologii pod strzechy. Teraz, wraz z nadejściem nowej generacji konsol, nadejdzie również nowa generacja rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. I jak to w takich przypadkach bywa będzie więcej, lepiej, i bardziej spektakularnie. Tak przynajmniej zapowiada Sony w pierwszej notce dotyczącej nowych zestawów VR przeznaczonych dla Playstation 5.

{loadmoduleid 1105}

Jakie nowości zapowiedziano? Przede wszystkim zupełnie nowy kontroler, który będzie czerpał wszystko to, co najlepsze znaleźć można w DualSense. Gracz będzie obejmował wzrokiem również szerszą perspektywę, niż dotychczas, a wszystko dziać będzie sięoczywiście w wyższej rozdzielczości. 

A łyżka dziegciu? Nowy zestaw VR nie zadebiutuje na rynku w 2021 roku. Sony przyznaje, że ma jeszcze sporo pracy, ale gracze w momencie premiery powinni być zadowoleni. Oczywiście na tę chwilę nie znamy również nawet przybliżonej ceny nowego zestawu Playstation VR.