Amerykański pisarz Ta-Nehisi Coates pracuje nad scenariuszem nowego filmu o Supermanie. Film wyprodukuje J.J. Abrams dla DC i Warner Bros.

Ta-Nehisi Coates pisze scenariusz nowego filmu o Supermanie. Producentem obrazu ma być J.J. Abrams. Abrams, wraz ze swoim studiem Bad Robot Productions, w 2019 roku podpisał umowę z WarnerMedia na produkcję oryginalnych treści opiewającą na kwotę 250 milionów dolarów. O nowym projekcie filmu o przygodach człowieka ze stali donosi serwis Shadow and Act.

W zasadzie to wszystko co wiemy o nowym filmie z roszerzonego uniwersum DC. Na ten moment nie znany jest jeszcze ani reżyser, ani aktor, który miałby zagrać Clarka Kenta i jego bohaterskie alter ego. Nie wiadomo także czy to nie Henry Cavill wróci do roli. 

Coates to urodzony w 1975 roku amerykański pisarz, eseista, laureat nagrody National Books Award. W 2016 rozpoczął współpracę z Marvelem dla którego pisał scenariusze komiksów, m.in. Czarnej Pantery, za który otrzymał nagrodę Eisnera. W 2019 roku wydał debiutancką powieść The Water Dancer, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa.

W ostatnim czasie w HBO (HBO należy do koncernu WarnerMedia) zadebiutował inny projekt dotyczący postaci Supermana i Lois Lane. Serial Superman i Lois to nieco inne podejście do komiksowej historii w której dwójka głównych bohaterów nie radzi sobie ze stresem, presją i złożonością bycia rodzicami w dzisiejszym świecie. W rolach głównych występują Tyler Hoechlin oraz Elizabeth Tulloch. Serial dostępny jest w Polsce w usłudze HBO Go.

Sama historia filmów o przybyszu z planety Krypton sięga roku 1978. W roli Supermana wcielił się wtedy Christopher Reeve. Aktor ten w postać superherosa wcielał się jeszcze później trzykrotnie i łącznie był Supermanem aż do 1987 roku i długo nikt nie wyobrażał sobie kogoś innego w tej roli. W nieco kiczowatym Superman: Powrót z 2006 roku w rolę tę wciela się Brandon Routh. Film nie odniósł wielkiego sukcesu, a więc jego kontynuację skasowano. Od 2013 roku z kolei w postać Clarka i człowieka z S na piersi wcielał się (bardzo dobry w tej roli naszym zdaniem) Henry Cavill. Wystąpił on jako Superman w filmach Man of Steel, Batman v Superman oraz Justice League.