Sony przesuwa datę premiery drugiej części filmu o Venomie.

Nową datą premiery Venoma 2 jest 17 września tego roku. Pierwotnie film miał debiutować pod koniec czerwca. Oficjalnie powodem przesunięcia premiery o trzy miesiące jest premiera F9, która wypada tego samego dnia. To nie pierwsze przesunięcie daty premiery drugiego Venoma. Film miał się ukazać już w październiku zeszłego roku, ale ze względu na przedłużającą się pandemię datę tę przełożono.

Zarys fabuły Venoma 2 na razie nie jest znany, nie opublikowano również jak dotąd żadnego oficjalnego zwiastuna tego obrazu. Wiadomo jednak, i to już od zakończenia pierwszej części, że dwójka skupi się na rywalizacji Venoma z Carnage’em w którego wcieli się Woody Harrelson. W roli Venoma powróci oczywiście Tom Hardy, w filmie ponownie wystąpią również Michelle Williams. Krążące plotki mówią również o wprowadzeniu do filmu postaci Shriek w którą wcielić miałaby się Naomie Harris. To superzłoczyńszczyni ze świata Mervela, kochanka Cletusa Kasady’iego (Carnage). Posiada zdolności latania oraz manipulowania dźwiękiem (wytwarzania pola sonicznego, strzelania soniczną energią), ale również manipulowania umysłamy wrogów.

Venom 2 to trzeci film z tzw. Sony Pictures Universe of Marvel Characters. Za reżyserię odpowiada Andy Serkis. Co ciekawe, Venom 2 jest również dla Toma Hardy’iego pierwszym sequelem jaki kiedykolwiek w swojej karierze nakręcił. Pierwsza część opowieści o symbiancie okazała się dość dużym sukcesem. Film z 2018 roku na całym świecie zarobił ponad 856 milionów dolarów, przy budżecie 100 milionów dolarów.