Nie byłem dotychczas specjalnym fanem smart opasek, ani smartwatchy, ale Mi Band 6 może być pierwszym tego typu urządzeniem, które sobie kupię.

Nie minął nawet rok o zaprezentowania piątej generacji opasek Xiaomi Mi Band, a już mamy szóstą. Tym razem chiński producent dokłada GPS i pulsoksymetr (który miał być już w piątce, ale ostatecznie się tam nie znalazł).

Mi Band 6 ma ekran OLED o przekątnej 1,56 cala – zeszłoroczny model ma ekran 1,1 cala. Odświeżony został również ekran startowy, który teraz wyświetlać domyślnie będzie więcej informacji. Niestety wciąż, wszędzie poza Chinami, opaska będzie pozbawiona łączności NFC. W opasce zainstalowano w zasadzie ten sam akumulator, który pozwalać ma na działanie urządzenia przez około 20 dni bez konieczności ładowania (w modelu z NFC ma to być dni 14). 

W nowej opasce znajdziecie również standardowo tryby treningu, ma ich być 30 oraz funkcję monitoringu snu. Opaska ma być, tak jak jej poprzedniczki, tania, jej cena ustalona została na 35 dolarów (ok. 140 złotych), jednak w Europie cena ma wynosić 44,99 euro, czyli (na ten moment) nieco ponad 200 złotych.