Godzilla vs. Kong zanotowało najlepszy weekend otwarcia w trakcie pandemii. Co prawda nie jest jakiś specjalny wyczyn, ale zawsze.

32,2 miliona dolarów przychodu zanotował film Godzilla vs. Kong w trakcie wielkonacnego weekendu otwarcia w Stanach Zjednoczonych. To rekord wśród filmów (tych kilku), które miały swoją premierę w czasie trwania pandemii. Serwis Comscore podaje, że w Ameryce Północnej w miniony weekend otwarte było jedynie 55 procent kin w porównaniu z rokiem 2019. W ciągu pierwszych pięciu dni na ekranach film Adama Wingarda zarobił w USA i Kanadzie 48,5 miliona dolarów.

Na rynku międzynarodowym film o pojedynku Godzilli z King Kongiem zarobił dodatkowe 71,6 miliona dolarów. Dla analityków w Stanach Zjednoczonych dobry wynik z box office’u Godzilla vs. Kong jest zapowiedzią powolnego powrotu do normalności na rynku filmowym. Film Wingarda był wyświetlany jednocześnie w kinach oraz w usłudze HBO Max. WarnerMedia zapowiedziało już jednak, że tegoroczny eksperyment jednoczesnych premier online i w kinach nie będzie kontynuowany po zakończeniu 2021 roku.