W 1938 roku kosztował 10 centów. Teraz został sprzedany za 3,25 miliona dolarów.

Pierwszy numer komiksu Action Comics kosztował 10 centów i miał nakład 200 tysięcy egzemplarzy. Rozszedł się natychmiast. Niedługo po premierze popularność Supermana sprawiła, że sprzedawano miesięcznie blisko milion egzemplarzy komiksu. Sama obecność człowieka ze stali na okładce pierwszego numeru, według słów założyciela Action Comics Jacka Liebowitza, to czysty przypadek wynikający z presji czasu i chęci umieszczenia na froncie jakiejś ekscytującej postaci. W 2014 jeden z oryginalnych pierwszych numerów tego kimiksu sprzedany został na aukcji za ponad 3,2 miliona dolarów. Cena ta długo pozostawała rekordem. Teraz, na aukcji ComicConnect, inny egzemplarz sprzedano za 3,25 miliona dolarów.

Sprzedawca, według platformy aukcyjnej, nabył swój egzemplarz w 2018 roku za 2 miliony dolarów. To jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy Action Comics #1, oceniony na 8,6 w 10 punktowej skali. Do dziś przetrwało około 100 egemplarzy tego komiksu w różnych stanie.

W Polsce postać Supermana pojawiła się 30 lat temu wraz z zeszytami komiksów wydawanymi od 1 czerwca 1990 roku przez TM – Semic.