Minister Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że obecnie obowiązujące obostrzenia pandemiczne zostają z nami kolejny tydzień.

Do 25 kwietnia przedłużone zostają obecnie obowiązujące obostrzenia. Przypomnijmy, że wśród nich są zamknięte centra i galerie handlowe oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, zamknięte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie, sale fitness, itp. Pozostają przy życiu również dotychczasowe zasady dotyczące np. limitu osób mogących uczestniczyć w spotkaniach religijnych (1 osoba/ 20 metrów kw.), czy jednocześnie robić zakupy (w sklepach do 100 m kwadratowych 1 os./ 15m2, w sklepach powyżej 100 m2 1 os/ 20 m2).

Do 3 maja przedłużone zostają restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych. Przywrócone zostanie natomiast możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Do żłobków i przedszkoli, już od nowego tygodnia wrócą także dzieci. Póki co, do nauki stacjonarnej, do 25 kwietnia, nie wrócą uczniowie na żadnym poziomie edukacji.

{loadmoduleid 1123}