Konsola Nintendo Switch w okresie od stycznia do marca tego roku sprzedawała się o 44 procent lepiej, niż w tym samym okresie rok wcześniej. Handheld miał swoją premierę w 2017 roku i wciąż pozostaje gorącym, gamingowym towarem.

Prawie 29 milionów konsol Switch sprzedało Nintendo w ostatnim roku fiskalnym, wynika z przedstawionych wyników finansowych. To wzrost o 37 procent rok do roku. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Nintendo sprzedało o 44 procent więcej konsol, niż w tym samym okresie rok wcześniej. Dotychczas od czasu premiery w 2017 roku nowego Switcha ze sklepu zabierano ponad 84,5 miliona razy.

Razem z konsolą zwyżki notuje także sprzedaż gier. Rok wcześniej sprzedało się 168,7 miliona sztuk, w tym roku ponad 230 milionów. Na szczycie listy sprzedaży jest Animal Crossing: New Horizons. Gra znalazła grubo ponad 20 milionów nabywców. Hitem jest również Mario Kart 8 Deluxe, które sprzedało się w ponad 10,5 milionach egzemplarzy. 

{loadmoduleid 1105}

 

Roczny przychód Nintendo wzrósł o 35, roczny zysk netto wyniósł natomiast 4,4 miliarda dolarów. Nintendo prognozuje, że do końca marca 2022 roku sprzeda jeszcze kolejne 25 milionów egzemplarzy Switcha, co zbliży sprzedaż tej konsoli do hitowych wyników sprzedaży konsoli Wii. Debiutująca na rynku w 2006 roku konsola sprzedała się w ponad 101 milionach egzemplarzy. Switch na liście najlepiej sprzedających się konsol w historii jest obecnie ósmy. Najlepsza w tej stawce konsola Nintendo to rodzina konsol przenośnych DS, których sprzedaż osiągnęła poziom ponad 154 milionów egzemplarzy. Na szczycie listy najlepiej sprzedających się konsol króluje Sony ze swoim Playstation 2 z 2000 roku. PS2 sprzedało sie w ponad 155 milionach egzemplarzy.

Nintendo na razie nowej konsoli nie zapowiedziało (oprócz błękitnej wersji Switcha Lite), ale od dłuższego czasu mówi sie o nowej wersji Switcha, która na rynku miałaby pojawić się jeszczcze w 2021 roku. Według najnowszych przecieków nowy Switch miałby zawierać również unowocześniony GPU z obsługą technologii Nvidia Deep Learning Super Sampling (DLSS). Taki zabieg ma zapewnić obraz 4K na konsoli podłączonej do telewizora. Konsola, być może nazwana Switch Pro, według analityków, ma zostać wyceniona wyżej, niż poprzedni model. Cena ma wynieść ok. 399 dolarów.

{loadmoduleid 1123}