Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji. 

Od początku pandemii Google stara się w znalezieniu wiarygodnych informacji o koronawirusie. Aby pomóc swoim użytkownikom dostosować się do tej nowej normalności, uruchomiono alert SOS w wyszukiwarce, a także dodano do Map Google prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń, w tym warstwę danych COVID.

Teraz, gdy zwiększane są wysiłki w zakresie szczepień, Google szuka nowych pomysłów na wspieranie swoich użytkowników w nawigowaniu tego procesu. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym sprawdzić można w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji. 

Dostępność punktów szczepień na Mapach wprowadzamy we współpracy z Narodowym Programem Szczepień. Dane o tych lokalizacjach będą regularnie aktualizowane.

 

{loadmoduleid 1126}