Realme GT zdobył serca polskich klientów, o czym świadczą rewelacyjne wyniki przedsprzedaży smartfona w naszym kraju.

Realme GT podbił serca polskich klientów. Smartfon trzydziestokrotnie pobił wyniki sprzedaży swojego poprzednika – modelu X50 pro 5G.

Nowy flagowy smartfon realme ze Snapdragonem 888 5G miał swoją globalną premierę 15 czerwca. Tego samego dnia trafił także do Polski, gdzie jest obecny w dwóch wersjach: niebieskiej 8/128 GB (Speed Blue) ze szklanymi pleckami oraz czarno-żółtej 12/256 GB (Racing Yellow), z charakterystycznym motywem stworzonym dzięki wykorzystaniu wegańskiej skóry Pinatex. W Europie Zachodniej w ciągu pierwszych dwóch dni dostępności realme GT zainteresowanie urządzeniem wśród kupujących było trzydziestokrotnie wyższe (wzrost o 3000 procent) w stosunku do sprzedaży modelu X50 Pro 5G, po jego ubiegłorocznej premierze. Urządzenie wyprzedało się m.in. w ofercie internetowego sklepu Amazon.

W Polsce czarno-żółta wersja 12/256 GB, która trafiła do przedsprzedaży 15 czerwca w cenie 2499 złotych i była dostępna w promocyjnym zestawie ze słuchawkami realme Buds Air Pro, prawie całkowicie zniknęła ze sklepów. Najbliższe dostawy tego wariantu do naszego kraju są zaplanowane na początek lipca. Przedsprzedażowe zestawy promocyjne realme GT wyprzedały się w sieciach: x-kom, Komputronik, Media Expert, Neonet oraz w partnerskich sklepach internetowych realmeshop.pl i sklep-realme.pl. W regularnej sprzedaży można natomiast kupić niebieski model 8/128 GB, dostępny na Allegro w cenie 2299 złotych.

Realme GT jest flagowcem, który udowadnia, że topowa konfiguracja smartfona nie musi wiązać się z kompletnym wyczyszczeniem portfela. Urządzenie, w każdej z dwóch dostępnych w Polsce wersji, jest co najmniej o kilkaset złotych tańsze niż konkurencyjne modele smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 5G. realme GT oferuje ponadprzeciętną wydajność, co udowadniają aktualne wyniki takich benchmarków jak choćby AnTuTu.