Richard Branson chce znaleźc się w kosmosie przed Jeffem Bezosem. Ach, te zachcianki miliarderów. No to mamy wyścig.

Virgin Galactic w trakcie kolejnego lotu testowego zabierze na pokład właściciela firmy, Richarda Bransona. Podróż Bransona w kosmos zaplanowano na 11 lipca. Oznacza to, że miliarder Branson wyprzedzi miliardera Bezosa w wyścigu do miana kosmicznego turystysty o nieco ponad tydzień. 

Podróż Bransona w kosmos na tym etapie nie była brana pod uwagę. Kolejne dwa loty testowe miały odbyć się jeszcze bez jego udziału. Siedemdziesięciolatek zmienił jednak zdanie i 11 lipca, wraz z dwoma pilotami i czwórką naukowców wzniesie się do gwiazd w misji nazwanej Unity 22. Będzie to czwarty załogowy lot testowy Virgin Galactic i statku Unity. Moja mama zawsze powtarzała mi, żebym nie przestawał marzyć  i sięgał gwiazd. 11 lipca tak właśnie się stanie, napisał na Twitterze Branson.

Łącznie Unity testowane było już 22 razy. W kalendarzu pozostały jeszcze trzy załogowe loty testowe, łącznie z tym, który odbędzie się 11 lipca, zanim Virgin Galactic zacznie zarabiać na kosmicznej turystyce. A lista chętnych do lotu na krawędź kosmosu jest podobno długa i ma wynosić już 600 chętnych. 

Nieco później, bo 20 lipca, w kosmos ma wybrać się Jeff Bezos wraz ze swoim bratem Markiem oraz zwycięzcą licytacji. Anonimowa osoba za lot z najbogatszym człowiekiem świata zapłaciła 28 milionów dolarów. Pierwsza pasażerska misja New Shepard od Blue Origin będzie zarazem 16 lotem w historii firmy. Rakieta wyniesiona zostanie na wysokość 100 kilometrów, a sam lot potrwa (zaledwie) 11 minut. Obok firm Bezosa i Bransona bogaczy w kosmos zamierza wozić również Elon Musk za pośrednictwem założonej przez siebie Space Exploration Technologies Corp. Pierwszym kosmicznym turystą tej firmy będzie Yusaku Maezawa.

{loadmoduleid 1123}