materiały prasowe

Ghostbusters Afterlife ma być oficjalną kontynuacją filmu z 1989 roku. Czy nowi Pogromcy duchów będą tak popularni jak ich poprzednicy?

Już jest. Nowy zwiastun Ghostbusters Afterlife, czyli oficjalnej kontynuacji filmu Ghosbusters 2 na którą musieliśmy czekać ponad 30 lat. Do akcji, jak to zwykle bywa po upływie tak dużego czasu, wkraczają potomkowie bohaterów znanych z filmów z lat 80. Końcówka zwiastuna sugeruje jednak, że i stara gwiardia również pojawi się w filmie. Czy będą to jedynie epizody, czy jakieś większe role, nie wiemy. Obsada wskazuje jednak udział postaci z tamtych lat. Znajdują się w niej Dan Aykroyd, Bill Murray, Sigourney Weaver czy Ernie Hudson. Za reżyserię dopowiada z kolei Jason Reitman – syn Ivana Reitmana, reżysera pierwszych części Pogromców duchów.

Zwiastun nie podaje nam jednak kiedy Afterlife pojawi się dokładnie w kinach. Premiera nowych Ghostbusters ma odbyć się jednak jesienią tego roku. I nawet jeśli nie sprosta oczekiwaniom największych fanów to, miejmy nadzieję, pogrzebie pamięć po absolutnie koszmarnym filmie z 2016 roku.

Oryginalne filmy Ghostbusters pochodzą z lat 1984 i 1989. Pierwszy film przy budżecie ok. 30 milionów dolarów zarobił na świecie prawie 300 milionów dolarów i spowodował uruchomienie ogromnej franszyzy związanej z logo Pogromców. Powstaly, między innymi, seriale animowane, gry wideo i komiksy. Kontynuacja z 89 roku nie była już tak udana, ale wciąż przy budżecie ok. 40 milionów dolarów film zarobił ponad 215 milionów.