Szukacie pomysłu na weekend? No to podpowiadamy. Przesłachajcie wszystkie dotychczasowe odcinki podcastu Zero-jedynkowy.

Z zero-jedynkowym podcastem ruszyliśmy, wraz z Dominikiem Trzmielewskim, w kwietniu tego roku. W odcinku zero postanowiliśmy się przedstawić i zobaczyć jak będziemy brzmięc na antenie. Wyszło całkiem nieźle, więc już po dwóch tygodniach zaprezentowaliśmy odcinek pierwszy. W nim na tapet wzięliśmy franszyzę Mortal Kombat – akurat w tamtym czasie na małe ekrany HBO Max wchodził remake filmu o tym samym tytule, co seria popularnych gier.

W odcinku drugim podjęliśmy już zupełnie inny temat. Tym razem rozmawiśmy o prawie własności intelektualnej. Z odcinka dowiecie się np. tego, czy gry wydane na popularne 30 lat temu komputery są jeszcze objęte jakimś prawem autorskim, czy też można je pobierać z Internetu do woli.

{loadmoduleid 1126}

W przerwie pomiędzy drugim i trzecim odcinkiem uraczyliśmy słuchaczy odcinkiem pierwszym szota, czyli krótszej wersji naszego podcastu, który wydawany będzie nieregularnie. W pierwszym szocie rozmawialiśmy o sprawach, wtedy, bieżąch, czyli procesie Epic vs. Apple, nowym Switchu, BlizzConie 2021 i zakupie MGM Studios przez Amazon. Na koniec wisienką na torcie jest rozmowa o słynnej już opłacie reprograficznej.

W odcinku numer trzy gadaliśmy dłużej, niż kiedykolwiek. Ale temat był tego wart. Książki. Pięć ostatnio przeczytanych przez nas książek. W odcinku czwartym postanowiliśmy porozmawiać o toczącym się w tamtym czasie Euro 2020 w 2021 roku. Ale nie w sposób w jaki sobie wyobrażacie, więc zachęcamy do odsłuchu. Jest i odcinek piąty, do tej pory najnowszy, w którym, z okazji 49. rocznicy powstania Atari, postanowiliśmy podjąć temat tych, niezwykle popularnych w Polsce lat 80. i 90., komputerów. 

ZER01EDYNKOWY to podcast o technologiach, popkulturze, grach i wydarzeniach z tym związanych. Nie wykluczone, że rozmawiać będziemy również o nauce, czy prawie. Podcast tworzony jest przez Dominika i Michała, którzy swoje w życiu już widzieli, swoje przegrali, a teraz chcą sobie o tym porozmawiać, a jesli ktoś zechce jeszcze posłuchać to bedzie nam niezmiernie miło.

Znajdziesz nas także na AnchorSpotify i Google Podcasts. Jesteśmy również na YouTube’ie. Na kolejny odcinek zapraszamy, jak zawsze, za dwa tygodnie.