Konferencja Apple na której najpewniej poznamy nowego iPhone’a rozpocznie się o godzinie 19 czasu polskiego.

IPhone 13 i Apple Watch 7 to sprzęty, które prawdopodobnie zostaną dziś pokazane w trakcie konferencji Apple. Będziecie mogli ją oglądać na żywo za naszym pośrednictwem od godziny 19.

Phone 13, przede wszystkim, może w końcu dostać pojemniejszą baterię. Problem w tym, że Apple nigdy nie podaje oficjalnie jakiej pojemności bateria siedzi w ich urządzeniach. Z serwisu iFixIt wiemy jednak, że w iPhone’ie 12 i 12 Pro najprawdopodobniej jest akumulator o pojemności (jedynie) 2815 mAh. Kolejnym możliwym usprawnieniem w nowym telefonie od Apple może być ekran. Być może 13-ty iPhone w końcu będzie mógł poszczycić się wyższym współczynnikiem odświeżania, tak jak telefony innych producentów – tutaj już w średniej półce 120 Hz zdaje się być standardem, tymczasem iPhone 12 wciąż miał ekran z odświeżaniem 60 Hz.

Krąży również plotka, że nowe modele iPhone’a pro będą posiadały ekran LTPO, czyli low-temperature polycrystalline oxide. Oznacza to, że taki ekran może zmieniać swoją częstotliwośc odświeżania dowolnie według konieczności. Taką technologią dysponuje już Samsung w swoim Galaxy S21 Ultra. Eksperci mówią również o mozliwości pozbawienia iPhone’a wtyku Lightning, co czyniło by smartfona Apple już całkowicie pozbawionego wtyków. Inni z kolei mówią o możliwości powrotu w nowym modelu do Touch ID, a jeszcze inni o mozliwości odblokowywania nowego telefonu za pomocą odcisku palca w jakimkolwiek miejscu na ekranie. Wszystkiego dowiemy się już dziś. Start o godzinie 19.