William Shatner wziął udział w kolejnej, udanej misji Blue Origin należącego do Jeffa Bezosa.

William Shatner, który kiedyś, na planie oryginalnego serialu Star Trek, wcielał się w postać Kapitana Kirka, został dziś najstarszym człowiekiem, który poleciał w kosmos. W kolejnej, udanej misji Blue Origin, na pokładzie rakiety Blue Shepard, spędził jedynie 10 minut, w tym 3 w przestrzeni kosmicznej w stanie nieważkości, ale z pewnością zapisał się na kartach historii.

Na zdjęciu William Shatner i pozostali członkowie misji Blue Origin

To druga załogowa misji Blue Origin. Firma Jeffa Bezosa w tym roku planuje jeszcze kilka lotów. Grafik obejmuje kolejnych kilka także w przyszłym roku. Pierwotnie 90-letni Shatner w kosmosie miał znaleźć się 12 października. Start rakiety pokrzyżowała jednak pogoda. 

Pierwszy załogowy lot Blue Origin zaliczyło 20 lipca. Jeff Bezos w przestrzeń kosmiczną (ponad 100 km ponad poziomem morza) zabrał swojego brata Marka oraz 82-letnią Wally Funk i 18-letniego Olivera Daemena. Jeff Bezos Blue Origin założył w roku 2000. Celem firmy jest zaprojektowanie i budowa nowatorskich systemów załogowego transportu suborbitalnego i orbitalnego. Loty testowe rozpoczęły się w 2006 roku.